Smacznie na Audioriver

Jeśli nie jesteście na diecie Stachurskiego i nie pobieracie energii tylko i wyłącznie ze słońca a chcecie zakosztować w czymś nowym i smacznym – sprawdźcie TO!

Znacie Płock jak własną kieszeń i z zamkniętymi oczami poruszacie się po każdej, nawet najmniejszej uliczce? Super. A może będziecie w Płocku po raz pierwszy i oglądaliście jedynie okolice festiwalu na Google Maps? Nie ma problemu. Miejsce, do którego Was zapraszamy znajduje się w samym centrum, na ulicy Stary Rynek 7-9. Nie zapisujcie adresu, szkoda papieru – naprzeciw tych zabytkowych kamienic znajduje się Urząd miasta, do którego zaprowadzi Was każda uliczka Starego Miasta.

 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


estera2

 

Restauracja ESTERA specjalizuje się w kuchni żydowskiej, która należy do jednych z najciekawszych i najbardziej urozmaiconych na świecie. W menu restauracji znajdziemy przekąski, zupy, dania główne, napoje, drinki dla Pań i Panów. Wszystko przygotowane według starych tradycji.

 

estera4

 

Historia mówi, że Żydzi wygnani przed wiekami z Palestyny, wędrując po świecie, zapożyczali pomysły i składniki z miejscowych przepisów. Kierując się nakazem koszerności, oraz zachowując tradycyjne zwyczaje świąteczne, wymyślali dania odpowiednie dla klimatu krajów, w których się osiedlali, dlatego zauważyć można, że różne potrawy kuchni żydowskiej weszły na stałe do kuchni innych narodów. W kuchni polskiej na przykład popularne są m.in. karp po żydowsku, chałka, maca, sałatka galicyjska, w kuchni austriackiej – strudel.

 estera1

 

Strona internetowa restauracji pozwala na dokładne prześledzenie wszystkich składników znajdujących się w MENU, a jeśli dania żydowskie zaskoczą Was pozytywnie i będziecie chcieli spróbować swoich sił w kuchni to w zakładce PRZEPISY znajdziecie inspirację do działania.

 

Więcej info znajdziesz na estera-restauracja.pl

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News