Słynny „wyluzowany kot” ze Stambułu otrzymał własny pomnik

Pomnik kota i zdjęcie kota opartego o chodnik

Być może kojarzycie go z memów, czy innych obrazków krążących po internecie. Kot, znany ze swojego niezwykle ludzkiego stylu wypoczywania został uwieczniony w formie pomnika.

Nazywano go Tombili i był jednym z bardziej znanych kotów na ulicach Stambułu. Nie wiadomo, czy był bezpański, czy miał gdzieś swój dom, ale z pewnością był uwielbiany i dokarmiany przez całą rzeszę mieszkańców.

tombili cat statue istanbul 004 Słynny „wyluzowany kot” ze Stambułu otrzymał własny pomnik

Jego popularność wyszła poza granice rodzinnej Turcji, gdy ktoś wstawił jego wyluzowane zdjęcie do sieci. Poza przypominającą naszą, gdy leżymy na kanapie stała się jego znakiem rozpoznawczym.

Chociaż legenda głosi, że kot ma 7 żyć, najwyraźniej wszystkie życia Tombiliego zostały wyczerpane. W jego ulubionym punkcie pojawiła się kartka: Będziesz żył w naszych sercach już zawsze. Byłeś maskotką tej ulicy. Nasz ukochany Tombili przegrał miesięczną walkę o życie i zamknął oczy na zawsze 1 sierpnia.

Niestety, papier nie był w stanie wytrzymać próby czasu i zmiennych warunków pogodowych. Wtedy mieszkańcy postanowili stworzyć petycję, by wnieść w tym miejscu brązowy posąg Tombilia, by jego koci duch mógł odpoczywać w swoim ulubionym miejscu. Pod petycją zostało zebranych ponad 17 tysięcy podpisów.

Pomnik ten to uhonorowanie życia Tombili, który poruszył serca tysięcy ludzi i zawsze będzie symbolem wyluzowanego kota.

Pomnik kota i zdjęcie kota opartego o chodnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News