Ślepnąc od światła smartfona. W Amsterdamie pojawiła się rzeźba z mocnym przekazem

Rzeźba przedstawiająca trójkę ludzi ze smartfonami

Rzeźba jest efektem współpracy Design Bridge i artystki Gali May Lucas. Praca pojawiła się w Amsterdamie z okazji corocznego festiwalu światła.

Praca zatytułowana Absorbed by Light zwraca uwagę na to, jak technologia zmieniła nas jako społeczeństwo, sprawiając, że przestaliśmy dostrzegać realny świat. Rzeźbę będzie można oglądać w Amsterdamie do 20 stycznia 2019 roku.


Medium jako przekaz – to temat tegorocznej edycji festiwalu światła. Rzeźba Absorbed by Light przedstawia trzy postacie siedzące obok siebie na ławce w typowych pozach dla użytkowników smartfonów – czyli nas wszystkich. Każda z postaci jest wpatrzona w swój telefon, głowy są pochylone, a palce wpisują i scrollują kolejne informacje. Na ich twarzach widzimy jedynie odbite światło ze smartfona.

Brytyjska artystka, odpowiedzialna za powstanie rzeźby, mówi: Takie widoki, jak ten, który przedstawia rzeźba, widzę praktycznie codziennie: w parkach, restauracjach. W poprzednich latach prace prezentowane podczas festiwalu były mocno abstrakcyjne, postanowiłam stworzyć coś rozpoznawalnego, z czym każdy z nas styka się na co dzień.

design bridge amsterdam light festival designboom 818 5 Ślepnąc od światła smartfona. W Amsterdamie pojawiła się rzeźba z mocnym przekazem design bridge amsterdam light festival designboom 818 4 Ślepnąc od światła smartfona. W Amsterdamie pojawiła się rzeźba z mocnym przekazem

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News