ŚLADY KINETYCZNE

 

IMG_0546

 

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Najnowsza kolekcja projektantki, to próba filozoficznego i estetycznego zbadania relacji zachodzącej pomiędzy ruchem ciała, a zmianą dynamiki, zachodzącej w ciele człowieka. W modzie główne funkcje obuwia są notorycznie ignorowane. But ma mieć ciekawy projekt, dobrze jeśli po drodze kobieta nie złamie sobie nogi.

Fado podchodzi do tematu z punktu analizy elementów zapewniających komfort. Skupia uwagę na elementach absorpcji wstrząsów, wadze, trakcji i relacji między butem a powierzchnią ziemi sprawiając, że jej koncepcje projektów odnajdują złoty środek wysokiej klasy obuwia połączonego z funkcjonalnością. Fado patrzy na klasyczne szpilki z zupełnie innej strony. Dla niej są one konstrukcją pracującą pod wpływem sił generowanych podczas ruchu.

 

IMG_0478

 

Architektura pomaga Fado w zbadaniu siły oddziałującej na konstrukcję butów na wysokim obcasie. Współpraca, jaką nawiązała z fotografem umożliwiła jej zobrazowanie i schematyczny podział ruchu na poszczególne części.

W celu absorpcji wstrząsów, wprowadziła element ruchu w wewnętrznych strukturach. Badania nad tym wpływem były realizowane za pomocą różnych metod mechanicznych. W projektach znajdziemy takie rozwiązania jak: sprężyny, gumowe kule, pneumatyczne i hydrauliczne metalowe pierścienie. System opracowany przy pomocy metalowych pierścieni, pozwala na regulację efektu absorpcji w zależności od masy ciała.

 

IMG_0726

IMG_0690

IMG_0659

IMG_0625

IMG_0602

IMG_0569

IMG_0466

IMG_0416

IMG_0425

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News