miasto

Skyfall Warsaw – najciekawszy taras widokowy w Polsce?

Współczesna architektura zadziwia na każdym kroku. Idealnym dowodem na to jest taras widokowy Skyfall Warsaw, którego projekt został niedawno zaprezentowany. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę atrakcję? Co wyróżnia Skyfall Warsaw na tle innych tarasów widokowych?

Warto na samym początku wspomnieć o dokładnej lokalizacji tego ciekawego tarasu widokowego. Mowa tutaj o jednym z najbardziej nowoczesnych wieżowców w Polsce, a konkretniej Warsaw Unit. Budynek mierzy ponad 200 metrów. Robi wrażenie zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz, ponieważ zaopatrzony jest w nowatorskie systemy zabezpieczeń oraz cały system instalacji przygotowany do bezdotykowego poruszania się po przestronnych biurach.

Skyfall Warsaw – jak działa ten taras widokowy?

Dlaczego Skyfall Warsaw to projekt godny uwagi? Przede wszystkim ze względu na to, że jest to konstrukcja niezwykle innowacyjna. Po wejściu na taras widokowy przechyla się on o piętnaście stopni, sprawiając wrażenie, jakby fragment budynku się po prostu od niego odrywał. Jest to zatem nie lada atrakcja dla wszystkich fanów niezapomnianych wrażeń – przypominam, że Skyfall Warsaw znajduje się 200 metrów nad ziemią! Widok na Warszawę musi być z tego miejsca wspaniały.

Kiedy będzie można wejść na Skyfall Warsaw?

Oficjalne otwarcie miało miejsce 15 października tego roku. Choć punkt teoretycznie działa, to w praktyce jeszcze nie wiadomo, kiedy turyści będą mogli delektować się niezapomnianymi widokami w tej formie. Nie wiemy również nic na temat ceny ewentualnej wejściówki. Można jednak podejrzewać, że już niedługo Skyfall Warsaw zostanie dopuszczony do powszechnego użytku i stanie się obowiązkowym punktem na trasie zwiedzania Warszawy tuż obok Pałacu Kultury i Nauki czy urokliwej starówki.

Zobacz także: Rozmowa z architektami Hotelu Warszawa

Komentarze
Rate this post
Kuba Łaszkiewicz

Recent Posts

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

22 godziny ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

1 dzień ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

2 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

2 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago

Czy stylizacja bez paska do spodni męskich jest kompletna?

Bez paska męska garderoba pozostaje niepełna i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Paski…

3 dni ago