Skatepark w stuletnim kościele

Zabytkowy kościół, znajdujący się w hiszpańskim mieście Llanera, wbrew pozorom nie skupia wiernych i pielgrzymów, ale… skaterów. Na początku tego roku grupa La Iglesia Skate, przemieniła go w idealny tor do jazdy na deskorolce i bmx.

Kościół Świętej Barbary, pierwotnie zaprojektowany w 1912 roku przez architekta Manuel del Busto, przez lata popadał w ruinę z zaniedbania. Na szczęście w porę znalazła się grupa kreatywnych młodych osób, która tchnęła w niego nowe życie. Freski zamieniono w graffiti, a nawę główną w drewnianą rampę. Nowe miejsce, ochrzczone nazwą „Kaos Temple”, zrzesza nie tylko młodych fanów sportów ekstremalnych, ale i miłośników sztuki.

Kolorową transformację świątynia przeszła dzięki pewnemu ulicznemu artyście. Okuda San Miguel wypełnił ją jasnymi, izometrycznymi obrazami. Prawie każda powierzchnia wnętrza pokryta została tęczą kolorów, oświetlaną z każdej strony światłem wpadającym przez ogromne okna.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Verkami, crowdfundingowa platforma wspierająca kreatywnych artystów, skomentowała przedsięwzięcie słowami: „Charakterystycznym elementem artystycznej Gwiazdy Chaosu jest barwna róża wiatrów, która stara się nam powiedzieć, że nie ma znaczenia, kim byliśmy lub co robiliśmy, ale co zamierzamy”.

Fasetowane twarze, geometryczne czaszki i psychodeliczne kwiaty tworzą hipnotyzujący efekt. Może któraś z polskich, niszczejących w oczach budowli, doczeka się tak fantastycznej renowacji?

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News