Skasuj zdjęcie jedzenia z Instagrama i nakarm głodnych

Dłonie trzymające telefonem, który robi zdjjęcia jedzeniu

Idealnie wykadrowane zdjęcia przedstawiające śniadanie, obiad albo kolację to standard wśród instagramowych profili. Tosty z awokado, pizze przykryte rukolą czy lody w kolorach tęczy to nieodłączny element wszystkich społecznościowych galerii. Jak się okazuje każda tego typu fotografia warta jest 11 posiłków.

Nie ma co się kłócić, że najpopularniejsze zdjęcia wśród użytkowników Instagrama to zdecydowanie selfie i fotografie przedstawiające jedzenie. Na każdym profilu można natknąć się na chociażby jedno zdjęcie pizzy, perfekcyjnie ułożonego sushi czy zdrowej owsianki. Nie dziwi więc nikogo fakt, że hasztag #food bije rekordy popularności i został użyty ponad 188 milionów razy, a pod słowem foodporn kryje się około 99 tysięcy postów.

Zdjęcia różnych opatrzone podpisem "Let's delete hunger one photo at a time"

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 

Popularność tego rodzaju fotografii postanowiła wykorzystać firma Land O’Lakes, która przy pomocy The Martin Agency stworzyła kampanię “Delete to Feed” na rzecz milionów głodujących Amerykanów. Każdy, kto posiada profil na Instagramie, może pomóc zwalczyć głód przy pomocy zaledwie jednego kliknięcia. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie deletetoffed.com i skasować zdjęcie jedzenia ze swojego profilu, aby zamienić posty z jedzeniem na prawdziwe posiłki. Jedna usunięta fotografia pozwala nakarmić 11 potrzebujących osób.

Kampania ma trwać do połowy października lub do momentu kiedy marka osiągnie swój cel docelowy cel jakim jest podarowanie 2,75 milionów posiłków, których wartość wynosi 250 000$ darowizny. My już pozbyliśmy się starych, niepotrzebnych zdjęć jedzenia, teraz pora na was!

Tekst: Olga Retko

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News