Skasowany Warcraft sprzed 18 lat nagle pojawił się w internecie

Dwa zielone stwory, obok brązowy namiot

Blizzard chciał wydać grę Warcraft Adventures w roku 1998, jednak z różnych przyczyn zdecydował się projekt skasować. Po 18 latach w sieci pojawiła się jej niedokończona – choć grywalna wersja. To z pewnością nie lada gratka dla fanów tak potężnej marki jaką stał się Warcraft.

Warcraft Adventures to przygodówka studia Blizzard, którą firma planowała wydać w roku 1998. Lata 90. to okres największego boomu na podobnego rodzaju dwuwymiarowe gry “point & click”. Wydanie  Warcraft Adventures się opóźniało, a w świecie gier rozpoczynała się rewolucja wprowadzająca trójwymiarowe produkcje. Blizzard zrezygnował więc z tego projektu i go skasował.

Od tego czasu pojawiały się co jakiś czas w internecie krótkie filmiki z gry, pozwalające wierzyć fanom, że ta może kiedyś wypłynie. Tak też się stało. Po 18 latach jeden z użytkowników fanowskiej strony dotyczącej Warcrafta – Scrolls of Lore – udostępnił do ściągnięcia grywalną wersję Warcraft Adventures.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Zielony stwór z na desce

Każdy fan Warcrafta może uzupełnić teraz swoją wiedzę na temat uniwersum, historią opowiedzianą w grze sprzed 18 lat. Również fani retro przygodówek z lat 90. powinni być zainteresowani tytułem. Portale na całym świecie radzą się spieszyć z pobraniem gry. Nie wiadomo jak Blizzard zareaguje na leak – czy pozwoli na udostępnianie, czy zablokuje wszelkie źródła, gdzie można grę znaleźć. Tymczasem na Reddicie jeden z użytkowników zapostował porady jak uruchomić Warcraft Adventures na systemie Windows 10.

Tekst: Stanisław Nowiński

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News