Categories: artdesign

Skandynawskie wnętrza: im mniej tym więcej

Proste i wygodne wnętrza zapewniają indywidualność. Każde pomieszczenie skandynawskiego domu, różni się od siebie charakterem ich mieszkańców. Zasada im niej tym więcej, odgrywa tu kluczową rolę. Wielofunkcyjność mebli i dodatków to podstawa, od której powinniście wyjść, urządzając swoje mieszkanie.

Skandynawski design to przede wszystkim proste linie od zewnętrznej jak i wewnętrznej strony. Prosta i schludna forma to podstawa takiego domu. W kolorystyce dominuje monochromatyczność. Białe podłogi i ściany kontrastują z czarnymi dodatkami. Mogą to być koce, krzesła, kubki, ramki na ścianach. W kolorystyce dużą rolę odgrywają też szarości przełamywane etnicznymi akcentami.

Mieszkanie w stylu skandynawskim nie może się też obyć bez drewnianych elementów. Jasne drewniane podłogi, zazwyczaj są wybielane. Z wybielanego drewna wykonywane są także szafki, półki czy stoły.

W większości, skandynawskie wnętrza są przyjazne środowisku. Wykonane ręcznie lub z naturalnych, ekologicznych surowców. W skandynawskim domu, istotne są także elementy zieleni. Zamiast donic z kwiatami, możecie posadzić np. bazylię czy mięte, które świetnie będą się prezentować na tle białego wnętrza waszej kuchni.

Nie zapominajcie, wiele ze skandynawskich domów jest pełne oryginalności, ponieważ ich mieszkańcy sami wykonują elementy wnętrz. W Internecie znajdziecie wiele blogów i stron, które pokażą wam jak krok po kroku zmienić starą szafę, w tę prosto z katalogu.

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Móc żyć normalnie – Babak Najafi

W „Szybkim Cashu 2” Babak Najafi w konwencji thrillera brutalnie rozprawia się z naszymi wyobrażeniami…

6 godzin ago

Dlaczego seksowna bielizna powinna znaleźć się w Twojej garderobie?

Zaprojektowana przede wszystkim z myślą o Tobie, spełnia fantazje i wymagania ciała – seksowna bielizna…

1 dzień ago

Margot Robbie i Ryan Gosling jako żywi Barbie i Ken

Postać Barbie funkcjonuje w umysłach dzieci i dorosłych już parę dekad. Blond włosy, różowe ubrania…

2 dni ago

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

3 dni ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

4 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

4 dni ago