Skandynawskie wnętrza: im mniej tym więcej

Dwa minimalistyczne wnętrza

Proste i wygodne wnętrza zapewniają indywidualność. Każde pomieszczenie skandynawskiego domu, różni się od siebie charakterem ich mieszkańców. Zasada im niej tym więcej, odgrywa tu kluczową rolę. Wielofunkcyjność mebli i dodatków to podstawa, od której powinniście wyjść, urządzając swoje mieszkanie.

Skandynawski design to przede wszystkim proste linie od zewnętrznej jak i wewnętrznej strony. Prosta i schludna forma to podstawa takiego domu. W kolorystyce dominuje monochromatyczność. Białe podłogi i ściany kontrastują z czarnymi dodatkami. Mogą to być koce, krzesła, kubki, ramki na ścianach. W kolorystyce dużą rolę odgrywają też szarości przełamywane etnicznymi akcentami.

Mieszkanie w stylu skandynawskim nie może się też obyć bez drewnianych elementów. Jasne drewniane podłogi, zazwyczaj są wybielane. Z wybielanego drewna wykonywane są także szafki, półki czy stoły.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W większości, skandynawskie wnętrza są przyjazne środowisku. Wykonane ręcznie lub z naturalnych, ekologicznych surowców. W skandynawskim domu, istotne są także elementy zieleni. Zamiast donic z kwiatami, możecie posadzić np. bazylię czy mięte, które świetnie będą się prezentować na tle białego wnętrza waszej kuchni.

Nie zapominajcie, wiele ze skandynawskich domów jest pełne oryginalności, ponieważ ich mieszkańcy sami wykonują elementy wnętrz. W Internecie znajdziecie wiele blogów i stron, które pokażą wam jak krok po kroku zmienić starą szafę, w tę prosto z katalogu.

ATELJE_SMALL

2439_Beater_Group_OnBlue_Detail_Feet_300dpi

6000_Toj_ClothesRacks_Mens

380025_Hang_On_Coat_Rack_Grey_Styled

design_letters__friends_3_20130923_1836060099

Lume3_BEdesignww

NC Furniture Catalogue 2014 (7)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News