Siekiera

Siekiera, to krótki metraż, którego scenariusz oparty jest na tzw. miejskiej legendzie, czyli pozornie prawdopodobnej informacji rozpowszechnianej w mediach, Internecie bądź w kręgach towarzyskich, która budzi emocje u odbiorców, zazwyczaj nieprawdziwa. Miejska legenda elektryzuje słuchaczy i prowokuje do jej dalszego przekazywania. Odwołuje się do powszechnych zdarzeń (coś, co każdemu może się przytrafić).

6e29d1c3de296a2640b3958b23aaacd2

Adaptacja miejskiej legendy jest punktem wyjścia do historii filmu.
Chcąc urzeczywistnić chwilę, która mogła się przydarzyć każdemu, opowiadamy historię w jednym ujęciu (mastershot). W ten sposób uchwycimy konkretną chwilę od początku jej przebiegu aż do końca.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Rezygnując z wszelkich ozdobników, ubarwień i efektów montażowych, narracyjnie
i emocjonalnie zostajemy w chwili, w której znajduje się główny bohater. Zabieg scenograficzny – rozpoczęcie historii w otoczeniu „bajkowym” – w pałacu, nieoczywisty samochód bohaterki i jej ponadczasowy kostium, ma zwieść widza 
w czasie, aby z każdą minutą filmu coraz bardziej dostrzegać urzeczywistnienie sytuacji. Finałowa scena w kontraście do pierwszej jest puentą i w pełni realna 
w odczuciu widza.

a3a073e07e9f18f51cc6058447abb6c8

Antybajkowa konwencja filmu to umiejscowienie legendy w naszym życiu odwołując się do sytuacji, które się zdarzają. Sytuacji dziwnych, absurdalnych, nierealnych. Dlatego nasza kamera będzie wszechwiedząca i zwodząca widza ( bawiąca się percepcją ).

EKIPA:

Natalia Siwicka – studentka PWSFTViT, od 2008 roku związana z branżą filmową. Na swoim koncie ma ponad 16 produkcji filmowych, zbierając doświadczenie w rożnych pionach. Współpracowała z silną grupą młodych reżyserów Polskiego kina docenionych na międzynarodowej arenie filmowej. Ostatnio współpracowała jako II reżyser przy  filmie Tomasza Wasilewskiego “Płynące wieżowce”.

Yann Seweryn, obecnie student trzeciego roku Sztuki Operatorskiej w PWSFTViT w Łodzi. Wcześniej studiował literaturę klasyczną na paryskiej Sorbonnie. W ciągu ostatnich sześciu lat miał cztery wystawy fotograficzne w Paryżu i Dubaju, prowadził liczne warsztaty teatralne i filmowe oraz  pracował jako członek komisji selekcyjnej przy festiwalu filmowym Anasy Documentary Awards Film Festival w Dubaju. Na swoim koncie ma prace przy ponad 30 projektach filmowych, jako reżyser, operator i asystent kamery.

Marta Łachacz właściciel firmy producenckiej Cor Leonis Production. Ma na swoim koncie prace przy wielu reklamach, filmach krótkometrażowych, dokumentach i programach telewizyjnych. W 2013 roku firma wyprodukowała film dokumentalny „Deep love” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Film powstał w  koprodukcji z HBO oraz otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kinga Babczyńska,  scenograf z wieloletnim doświadczeniem.  Pracowała przy filmach „Miasto 44”, „Jack Strong”, „Świadek koronny”, „Ki”

Olga Nejbauer,  jedna z najbardziej cenionych charakteryzatorek w branży z ponad 16 letnim doświadczeniem. Na swoim koncie ma liczne produkcję z reżyserami z Polski oraz zagranicy. Jej dorobek artystyczny liczy ponad 40 produkcji.

 

Oni potrzebują Waszego wsparcia. Są pewne koszty, które muszą zostać pokryte. Bez Was się to nie uda!

Z góry dziękujemy Wam za wsparcie!

 

Więcej informacji o akcji: http://polakpotrafi.pl/projekt/siekiera

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News