Sieć supermarketów w celu zmniejszenia ilości odpadów zaczął sprzedawać pudełka z niesprzedaną żywnością

Pudełko z jedzeniem

Chociaż akcja ta jest dziełem sieci brytyjskich sklepów Morrisons, to być może warto wziąć przykład i przenieść pomysł do naszego kraju.

Morrisons ma być pierwszym supermarketem w Wielkiej Brytanii, który będzie sprzedawał żywność po upływie jego terminu ważności. Celem supermarketu jest ograniczenie problemu marnotrawienia żywności.

Pudełka z żywnością o wartości co najmniej 10 funtów będą sprzedawane za 3 funty i będą zawierały owoce, warzywa, pieczywo i delikatesy. Pudełka będzie można zamawiać za pośrednictwem aplikacji Too Good To Go.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Usługa była pierwotnie testowana w kilku sklepach, a wczoraj Morrisons ogłosił, że nowy system będzie dostępny we wszystkich 494 supermarketach na terenie całego kraju od 26 listopada.

Celem tej akcji jest nie tylko zmniejszenie ilości odpadów, ale także pomoc klientom z ograniczonym budżetem. Morrisons spodziewa się sprzedać w 2020 roku 350 tysięcy takich skrzynek, a proceder ten mniejszy emisję dwutlenku węgla o 882 tony, co jest równowartością jazdy z Londynu do Edynburga 5351 razy. Do 2030 roku sieć supermarketów zobowiązała się do ograniczenia marnotrawienia żywności o 50%.

thumbnaileee Sieć supermarketów w celu zmniejszenia ilości odpadów zaczął sprzedawać pudełka z niesprzedaną żywnością

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News