Categories: +21procenty

Shot odzwierciedlający osobowość

Social Shot, mobilna maszyna barmańska, potrafi stworzyć napój na podstawie danych zawartych na twoim facebookowym profilu. Pozyskane informacje przetwarza na zindywidualizowaną mieszankę alkoholu. Każdy składnik napoju reprezentuje jedną z cech Wielkiej Piątki: neurotyczność, ekstrawersję, otwartość na doświadczenia, ugodowość, sumienność.

Wielka Piątka jest popularną współcześnie koncepcją psychologiczną, która ujmuje osobowość w kategoriach cech. Każdemu z pięciu czynników osobowości odpowiada jeden element drinka. Poziom procentowy każdej z nich decyduje o ilości poszczególnych składników w ogólnym zestawieniu. W konsekwencji użytkownik, którego profil wskazuje na niewielką sumienność otrzyma shota ze zdecydowanie mniejszą ilością wódki, niż właściciel profilu sugerującego rzetelność i powagę.

By użyć maszyny, wystarczy posiadać aktywne konto na Facebooku. Po zalogowaniu bot natychmiast zaczyna proces przetwarzania danych. Algorytm opracowany przez University of Cambridge umożliwia indywidualną analizę osobowości na podstawie polubionych przez użytkownika stron, postów i zdjęć. Następnie zbiory danych przekształcane są w kolorowe diagramy. Otwierają się zawory i składniki kolejno spływają do wnętrza probówki, tworząc dwudziestomililitrowy trunek.

Autorzy pomysłu w ten nietypowy sposób zwracają uwagę na ogromne znaczenie danych osobowych, które masowo udostępniane są w sieci. Wpływ formuł matematycznych na nasze codzienne życie rośnie z dnia na dzień. Algorytmy oddziałują na nasze myśli i działania za pomocą różnych aplikacji i narzędzi. Korzystając z różnorodnych zbiorów danych osobowych generują spersonalizowane oferty, wiadomości i reklamy. Wynalazek udowadnia, że każdy produkt, może być dostosowana do indywidualnego klienta.

tekst | Agata Wojciechowska

Komentarze
Rate this post
kris

Share
Published by
kris
Tags: alkoholgeek

Recent Posts

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

1 dzień ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

2 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

3 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

3 dni ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

4 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

4 dni ago