Seryjni mordercy – 10 największych morderców wszech czasów

seryjni mordercy ted bundy

Bestie. Potwory. Ludzie z ogromnymi zaburzeniami… po prostu seryjni mordercy. Historia zna ich wielu, lecz nie wszyscy zostali jeszcze schwytani. Ci zaś, którzy przyznali się do swoich czynów, niejednokrotnie opowiadali historie, które przerażają nawet największych fanów horrorów czy thrillerów.

Zapraszamy na niepokojącą podróż w zakamarki ludzkiej psychiki. Najgorsi seryjni mordercy na świecie – to właśnie oni.

10. ED GEIN

Wyobraźcie sobie sielską atmosferę Ameryki drugiej połowy lat pięćdziesiątych. Przenieśmy się na położoną na uboczu farmę Eda Geina… na terenie której odkryto makabryczne znaleziska. Na czterech słupkach łóżka gospodarza wbito cztery ludzkie czaszki, abażury lamp wykonano z ludzkiej skóry, a w szafie znajdował się pas zrobiony z sutków. Choć Geinowi udowodniono zaledwie dwa morderstwa, to jego okropna kolekcja przedmiotów sugerowała ich znacznie więcej.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


9. JEFFREY DAHMER

Najbardziej znani seryjni mordercy z USA? Jeffrey Dahmer może nie osiągnął popularności takiej jak Ted Bundy czy Ted Kaczynski, ale jego czyny zaniepokoiły opinię publiczną do tego stopnia, że nazwano go Kanibalem z Milwaukee. Nic dziwnego: ma na koncie zabicie 17 młodych mężczyzn, których martwe ciała następnie zgwałcił.

8. POTWÓR Z FLORENCJI

Jeden z kilku seryjnych morderców w tym zestawieniu, których tożsamość nie jest do końca jasna. Na przestrzeni kilkunastu lat Potwór z Florencji dopuścił się szesnastu morderstw, a jego modus operandi zawsze wyglądało podobnie: kiedy widział parę uprawiającą seks w samochodzie, zabijał mężczyznę strzałem z pistoletu, zaś kobietę uśmiercał nożem, by następnie potwornie ją okaleczyć. W sprawie został oskarżony Pietro Pacciani, który odsiadywał wyrok za zgwałcenie swoich dwóch córek, jednak ostatecznie nie udowodniono jego winy, gdyż przed kontynuacją procesu zmarł na atak serca.

7. SAILSON JOSE DAS GRACAS

Sprawa całkiem świeża, gdyż tego mordercę schwytano w 2014 roku. Wcześniej przez 9 lat dopuścił się czterdziestu dwóch morderstw. Jak sam wyjaśnił, mordował… dla przyjemności, żeby się wyluzować. Była to dla niego forma uzależnienia, gdyż, jak stwierdził, kiedy nie zabijał, to czuł się nerwowy. Przed zabójstwem miesiącami obserwował swoje ofiary, ale działał również na zlecenie. Przyznał, że kiedy wyjdzie z więzienia, będzie kontynuował swoją okropną karierę.

6. JAVED IQBAL

Sprawa pakistańskiego mordercy jest wyjątkowo odrażająca. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy zgwałcił i zabił 100 chłopców w wieku od sześciu do szesnastu lat. Tak zbezczeszczone zwłoki roztapiał w kwasie i spłukiwał w toalecie. Jego celem był płacz jak największej liczby matek. Został skazany na sześciokrotną karę śmierci; wyrok wykonano w 2001 roku przy pomocy strzykawki z trucizną.

5. ZODIAK

Jeden z najbardziej medialnych przypadków w tym zestawieniu. Seryjni mordercy rzadko kiedy kontaktują się z policją czy mediami, jednak Zodiak był wyjątkiem – regularnie wysyłał do prasy listy, w których opowiadał o tym, że mordowanie jest przyjemnością. Zabił, jak twierdzi, 37 osób, jednak udowodniono mu tylko 5 morderstw. Do tej pory jego tożsamość nie jest znana. Polecamy oczywiście film Davida Finchera pod tytułem Zodiak, który bardzo wiernie oddaje zmagania służb z tym nieuchwytnym psychopatą.

4. WAMPIR Z ZAGŁĘBIA

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że w Polsce także grasowali seryjni mordercy. Jednym z najbardziej znanych jest Wampir z Zagłębia, który swoją tożsamość narodową przełożył na czyny – jego celem było zabicie tysiąca osób z okazji tysiąclecia Polski. Nie udało mu się to; licznik stanął na 14 morderstwach ze szczególnym okrucieństwem. Do tej pory nie wiadomo, czy skazany na karę śmierci Zdzisław Marchwicki faktycznie był Wampirem.

3. KUBA ROZPRUWACZ

Cofnijmy się do dziewiętnastowiecznej Anglii – wtedy to grasował jeden z najbardziej znanych seryjnych morderców na świecie. Kuba Rozpruwacz mordował głównie prostytutki, a nawiązania do jego działalności są na każdym kroku w kulturze popularnej. Choć do tej pory nie stwierdzono tożsamości Rozpruwacza, to niektóre teorie głoszą, że za zabicie pięciu do jedenastu kobiet odpowiada żydowski imigrant polskiego pochodzenia.

2. TED BUNDY

Jeden z największych fenomenów w tym zestawieniu – wszystko dlatego, że pomimo zabicia co najmniej 30 osób ze szczególnym okrucieństwem (choć niektóre źródła mówią nawet o liczbie trzycyfrowej) Bundy doczekał się grona wiernych fanek. W trakcie procesu dostał od nich około dwustu listów, w których wyznawały mu zauroczenie lub miłość. Ostatecznie jednak zginął na krześle elektrycznym, nie ciesząc się tą popularnością przesadnie długo.

1. HENRY LEE LUCAS i OTTIS TOOLE

Bezwzględnie najkrwawszy duet we współczesnej historii Ameryki. Obaj panowie mają na koncie około sześciuset ofiar. Działali wspólnie, polując głównie na młode dziewczyny, najczęściej prostytutki czy turystki. Regularnie odbywali stosunki z martwymi ciałami, ćwiartowali je i ukrywali w trudno dostępnych miejscach, przez co bardzo długo byli nieuchwytni. Obaj uniknęli odpowiedzialności, bowiem Toole zmarł z powodu marskości wątroby, zaś Lucas zmarł po kilkunastu latach odsiadki na atak serca.

Zobacz również: Najlepsze ukraińskie filmy

Najlepsze ukraińskie filmy – TOP 10 filmów zza wschodniej granicy

 

 

 

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News