Seriale z #girlpower, które koniecznie musicie obejrzeć

Trzy dziewczyny w piżamach w łóżku

Niektóre seriale oglądamy metodą „w kółko, na okrągło”. Mamy w związku z tym takie, do których lubimy wracać. Żeńska część redakcji przygotowała dla was kilka propozycji seriali, które potwierdzają odpowiedź na pytanie: Who run the world? Girls!

  1. Haters Back Off – Spadajcie Hejterzy

Pewność siebie to najmocniejsza strona głównej bohaterki serialu — Mirandy. Jej największym marzeniem jest bycie sławną, dlatego otwiera własny kanał na YouTubie. Jest jeden problem: obiektywnie patrząc na sprawę, Miranda jest beztalenciem. Jak sobie poradzi w świecie, w którym właściwie tylko ona, wierzy w swój sukces? Haters Back Off to oryginalna produkcja Netflixa, a w rolę Mirandy wcieliła się Colleen Ballinger. Oficjalnie potwierdzone zostało, że trwają prace nad drugim sezonem, także do tego czasu warto nadrobić zaległości z pierwszego.

2. Golden Girls – Złotka

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Cztery kobiety: cyniczna Dorothy (Bea Arthur), szczera do bólu Sophia (Estelle Getty), rozmarzona Rose (Betty White) i rozwiązła Blanche (Rue McClanahan). Traf sprawia, że pewnego dnia stają się współlokatorkami. Próbując połączyć swoje zupełnie odmienne światy, łamią wszelkie konwenanse związane z tematami seksu, bycia sobą i niepodporządkowywania się istniejącym stereotypom. To jeden z tych seriali, które poza dziewczyńską mocą niesie za sobą odrobinę nostalgii do lat 80. i 90. Emitowany w latach 1985-1992 składa się z siedmiu sezonów, oraz spin-offa zatytułowanego The Golden Palace. Ponadto, serial Golden Girls został trzykrotnie nagrodzony Złotym Globem w kategorii „Najlepszy serial komediowy lub musical”.

3. UnREAL – UnREAL: Telewizja kłamie

Wejdźcie do świata prowokacji i chaosu, jaki tworzy się za kulisami jednego z randkowych programów typu reality show. Świat ten jest w rękach dwóch kobiet — Rachel (Shiri Appleby), młodej producentki i jej bezwzględnej szefowej — Quinn (Constance Zimmer), która zrobi wszystko, aby program odniósł oczekiwany sukces. A co jest zadaniem Rachel? Manipulowanie uczestnikami programu randkowego w taki sposób, aby otrzymać jak najbardziej dramatyczne nagrania, które w opinii Quinn uatrakcyjnią program. To przykład serialu, w którym ściera się ciemna i jasna strony mocy #GirlPower. Która wygra?

4. Girls – Dziewczyny

Lena Dunham stworzyła (oraz wcieliła się w rolę Hannah) serial, który porusza uniwersalne tematy dotyczące konsekwencji dorastania oraz przyjaźni. Uniwersalne, lecz nie banalne. Oglądając perypetie czterech przyjaciółek: Hannah (Lena Dunham), Marnie (Allison Williams), Jessy (Jemima Kirke) i Shoshanny (Zosia Mamet), wielokrotnie będziemy pod wrażeniem tego, z jak realnymi i bliskimi nam samym sytuacjami muszą się zmierzyć bohaterki. Idealna propozycja na leniwe weekendy, zwłaszcza, że aktualnie serial liczy już sześć sezonów.

5. Orphan Black

Akcja serialu rozpoczyna się w momencie, gdy Sarah pojawia na dworcu kolejowym w złym miejscu i złym czasie – jest świadkiem samobójstwa. Okazuje się, że zmarła dziewczyna wygląda jakby była jej bliźniaczką. Co byście zrobili, gdyby okazało się, że osób wyglądających tak samo, jak wy jest więcej? We wszystkie postacie klonów głównej bohaterki, jak i nią samą wcieliła się Tatiana Maslany, która w 2016 odebrała nagrodę Emmy za najlepszą rolę w serialu dramatycznym. Nie można się temu dziwić, ani wątpić w słuszność tej nagrody: patrząc na sceny, w których jeden klon udaje drugiego klona i jeszcze pojawia się kolejny, a jest to przecież ta sama osoba, można być pełnym podziwu zarówno dla ekipy, jak i samej Tatiany.

6. Grace and Frankie

Frankie (Lily Tomlin) i Grace (Jane Fonda) nigdy nie były swoimi największymi fankami, nie mówiąc o zerowych szansach na przyjaźń. Sytuacja zmienia się dramatycznie, gdy okazuje się, że ich mężowie są w sobie bezgranicznie zakochani i chcieliby się pobrać. Tytułowe bohaterki zostają zmuszone do porzucenia swoich dotychczasowych antypatii i odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Serial Grace and Fankie to podobnie jak Hater Back Off, produkcja Netflixa. Do tej pory zrealizowane zostały trzy sezony, ale mamy nadzieję na więcej!

7. Jane the Virgin

W dzieciństwie Jane (Gina Rodriguez) została nauczona, że dziewictwo to skarb, który powinna utrzymać przy sobie jak najdłużej, ponieważ gdy już je straci, nic nie będzie takie samo – wszystko zmieni się na gorsze. Dziewczyna żyje zgodnie z tą nauką do momentu, gdy okazuje się, że przypadkowo została zapłodniona metodą in-vitro. Jak Jane poradzi sobie z tą wiedzą i jak zareaguje jej rodzina? Gina Rogriguez za rolę w tym serialu otrzymała Złoty Glob w 2015 roku, w kategorii „Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu”.

8. Daria

Girl power w animowanej wersji. Serial MTV o ponadprzeciętnie inteligentnej i ponadprzeciętnie cynicznej nastolatce – Darii. Ten kto nie zna serialu, może kojarzyć cały szereg obrazków z cytowanymi fragmentami dialogów, jednak to nie zmienia faktu, że powinien szybko nadrobić obejrzenie tej produkcji. Dziewczyna przemierza przez swoje nastoletnie życie jako stuprocentowa outsiderka, rozprawiając się z przygłupimi rówieśnikami i wymagającym światem dorosłych. Serial emitowany był przez MTV w latach 1997-2001, także oglądając go można doświadczyć odrobiny nostalgii lat 90.

Orange Is The New Black

https://www.youtube.com/watch?v=zLyUlTu4KbI

Oryginalna produkcja Netflixa, która pojawiła się w 2013 roku do tej pory, niezmiennie podbija serca tysięcy widzów. Dlatego też stwierdziliśmy, że nie może go zabraknąć na liście seriali z #GirlPower. A wszystko zaczyna się od tego, że Piper Chapman (Taylor Schilling) zostaje skazana na 15 miesięcy więzienia za popełnione przestępstwo. W wyniku tego, musi porzucić swoje dotychczasowe życie, w tym swojego narzeczonego i zamienić swoje dotychczasowe garsonki na tytułowy – pomarańczowy więzienny kombinezon. Serial do tej pory otrzymał aż 44 nominacje i zdobył 25 nagród, między innymi Kryształowe Statueki, Emmy a także Złoty Laur.

Unbreakable Kimmy Schmidt

https://www.youtube.com/watch?v=mNKEKlXY3Z4

Główna bohaterka, Kimmy (Ellie Kemper) 15 lat żyła w sekcie. Dzięki „akcji ratunkowej” zostaje uwolniona i może zacząć normalne życie z dala od wpływu osób trzecich. Przeprowadza się do Nowego Jorku, wynajmuje mieszkanie i zatrudnia się jako opiekunka do dziecka. Czy jednak na pewno uda jej się spalić pozostawione za sobą mosty i zacząć całkowicie normalne życie? Unbreakable Kimmy Schmidt, produkcja Netflixa, obecnie składa się z trzech sezonów.

Tekst: Klarysa Marczak

Zobacz też: 10 parodii horrorów na Halloween,  7 rosyjskich filmów, które trzeba zobaczyć 

1,7/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News