Seriale, w których znajdziecie #mompower ?

Na zdjęciu widać dwie kobiety, matkę i córkę, stoją obok siebie i są bardzo uśmiechnięte

Dzisiaj obchodzimy szczególne święto, czyli Dzień Matki. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was zestawienie seriali, w których występują wyjątkowe i odrobinę zwariowane mamy.

Mamy są najważniejszymi kobietami w naszym życiu. Są z nami w dobrych i złych chwilach, rozumieją nas bez słów i zawsze możemy znaleźć w nich oparcie w najtrudniejszych dla nas momentach. Ważne jest, aby stale pielęgnować tę przepiękną relację, jaka jest między matką, a córką. 26 maja to dobry dzień, aby pokazać naszym mamom, jak bardzo je kochamy i cenimy. Zabierzcie je na spacer, obiad, a może zorganizujcie wieczór z Waszymi ulubionymi serialami! Gdyby zabrakło Wam pomysłów, skorzystajcie z poniższego zestawienia seriali, które warto obejrzeć tego dnia.

Big Little Lies

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nowy serial produkcji HBO opowiada historię trzech kobiet mieszkających w małym, nadmorskim miasteczku Monterey, w którym nikt nie jest anonimowy. Trzy bohaterki mają dzieci w tym samym wieku, które właśnie zaczynają naukę w szkole. Madeleine, Celeste i Jane codziennie borykają się z odmiennymi problemami osobistymi, zwłaszcza w kwestii wychowywania swoich dzieci, jednak cały czas stale udowadniają nam, że są w stanie zrobić dla nich wszystko.

Gilmore Girls 

Serial Kochane kłopoty był bardzo popularny w latach 2000-2007. Wszyscy uwielbiali oglądać perypetie i kłopoty sercowe głównej bohaterki Lorelai oraz jej córki Rory. Oprócz ciekawych wątków serial znany był też z wyjątkowej relacji, jaka występowała między matką a córką. Mimo tego, że Lorelai była niezwykle zapracowaną osobą, to zawsze znalazła czas, aby uczestniczyć w życiu swojej córki Rory. Dziewczyny były z sobą bardzo zżyte i pomagały sobie nawzajem w ciężkich chwilach. W zeszłym roku Netflix opublikował krótki, 4-odcinkowy spin-off Kochanych kłopotów: A Year in the Life.

The Crown 

Popularny serial Netflixa, opowiadający o życiu brytyjskiej królowej Elżbiety II. Jako dziedziczka korony, jest ona osobą niezwykle zapracowaną, na której ciąży ogromna odpowiedzialność. Mimo tego wszystkiego zawsze stara się wygospodarować czas dla swoich dzieci, aby pomimo natłoku obowiązków związanych z pełnieniem tak ważnej funkcji, wciąż być dobrą matką.

Santa Clarita Diet 

https://www.youtube.com/watch?v=xjRnbOgoAUQ

Serial opowiada o nietypowej kobiecie, jaką jest Sheila. Z niewyjaśnionych przyczyn, pewnego dnia umiera i powraca zza światów, stając się zombie. Mimo przeciwności losu stara się wieść normalne życie i jednocześnie stale ukrywać swoją nową naturę oraz niezmożoną chęć do jedzenia ludzkiego mięsa. Paradoksalnie przemiana Sheili w zombie bardzo umacnia więź z jej córką Abby. Z kontrolującej mamy zmienia się w tę bardziej wyluzowaną. Zaczyna interesować się życiem swojej córki, stając się jednocześnie jej przyjaciółką.

Stranger Things

https://www.youtube.com/watch?v=XWxyRG_tckY

Świetny serial produkcji Netflixa, łączący w sobie elementy gatunków horroru i science-fiction. Jedną z głównych bohaterek jest Joyce Byres, która po niespodziewanym zniknięciu swojego syna Willa decyduje się na podjęcie samotnej walki o jego życie. Mimo że wszyscy wokół sugerują jej pogodzenie się ze śmiercią swojego najmłodszego potomka, ta nie traci nadziei i decyduje się na walkę z nieznaną siłą. Serial przedstawia przepiękną siłę uczucia, jaką jest miłość matki do swojego dziecka.

Weeds

Główną bohaterką serialu Weeds jest Nancy Botwin, która stara się być wzorową mamą. Kiedy jednak po śmierci swojego męża zostaje bez grosza przy duszy, musi wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o godne życie dla swoich dzieci, więc postanawia handlować marihuaną. Jej zwyczajne życie momentalnie się zmienia, kiedy to musi zmierzyć się konkurencyjnymi dilerami, bossami narkotykowymi oraz zastraszaniem i zabójstwami, jednak dla dobra swoich dzieci gotowa jest zrobić wszystko.

Grace i Frankie 

Serial opowiada o dwóch konkurujących ze sobą mężatkach, Grace i Frankie. Kiedy pewnego dnia ich mężowie oświadczają, że są w sobie zakochani i planują wziąć ślub, kobiety są zmuszone zacieśnić swoje dotychczasowe relacje. Tytułowa Grace jest kobietą biznesu, która po ciężkim rozstaniu stara się znaleźć drogę do szczęścia. Przełomowe wydarzenie w jej życiu zmienia ją ze stanowczej i surowej matki. Staje się bardziej emocjonalna i uczuciowa i pragnie zbliżyć się do swoich córek i odbudować z nimi relacje.

Game of Thrones

Jednym z bohaterów Gry o tron jest Królowa Daenerys, która pomimo swoich wszystkich tytułów, najbardziej utożsamia się z określeniem Matka Smoków. Dla swoich dzikich i śmiertelnie niebezpiecznych dzieci jest gotowa poświęcić wszystko. Grę o tron warto obejrzeć nie tylko z powodu niezwykłej więzi między matką a dziećmi, przedstawionej w nietypowy sposób, ale także dlatego, że to kultowy już serial o wciągającej fabule.

Tekst: Julia Gugniewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News