Serial „Plotkara” powróci na ekrany z większą liczbą bohaterów LGBTQ+. Co jeszcze wiemy o nowej odsłonie serialu?

Dwie dziewczyny idące po ulicy

Od lipca już wiemy, że kultowy serial lat 00. powróci na ekrany w nowej, dziesięcioodcinkowej serii.

Osiem lat po emisji ostatniego odcinka Gossip Girl, twórcy serialu są zdeterminowani, by z większą dokładnością odzwierciedlić świat nowojorskich nastolatków. Oznacza to, że fani mogą nareszcie spodziewać się bardziej zróżnicowanej obsady.

Joshua Safran, producent wykonawczy serialu przyznał, że w głównej obsadzie Plotkary brakowało różnorodności. Szóstka głównych bohaterów – Blair Waldorf (Leighton Meester), Serena van der Woodsen (Blake Lively), Chuck Bass (Ed Westwick), Dan Humphrey (Penn Badgley), Nate Archibald (Chace Crawford) i Jenny Humphrey (Taylor Momsen) byli białoskórzy i heteroseksualni. Jedyną bohaterką o innym kolorze skóry była Vanessa Abrams (Jessica Szohr), a brat Sereny, Eric był praktycznie jedyną postacią ze środowiska LGBTQ+.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tym razem wśród głównych bohaterów pojawią się postacie o różnych karnacjach, pojawi się wiele skomplikowanych wątków. Chodzi nam przede wszystkim o pokazanie, jak teraz wygląda nasz świat, skąd pochodzi bogactwo i przywileje i jak sobie z nimi radzić.

W nowej wersji Plotkary większą rolę odegrają także media społecznościowe, ponieważ oryginalna wersja Plotkary zakończyła się na krótko przed tym, jak Instagram opanował nasze życie. Safran potwierdził, że reboot Plotkary odbędzie się w tym samym miejscu, co oryginał, ponownie śledząc losy uczennic w Constance Billard School for Girls.

Na razie nie wiadomo, czy którykolwiek z oryginalnych członków obsady ponownie pojawi się w serialu, pewnym jest jednak, że głosu Gossip Girl udzieli ponownie Kristen Bell.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News