Categories: #beautyartfilmtrendy

Serial „Euforia” wywoływał „makijażową rewolucję” w świecie pokolenia Z

Od dłuższego czasu HBO jest na ustach wszystkich. Na początku był sukces Gry o Tron, Matki Smoków i krwawych morderstw, potem przyszedł czas na Czarnobyl, który w ciągu kilku dni zdobył popularność na całym świecie, a teraz?

Euforia, serial opowiadający o historii uzależnionej od narkotyków 17-latki Rue (Zendaya) ciągle odbija się echem w całym internecie, a minął już tydzień od premiery ostatniego odcinka.

Serial miał być inny – tak zapowiadali producenci i główna gwiazda, ale nikt nie spodziewał się, że zapoczątkuje masowe wykupywanie kolorowych cieni z Sephory. Głównym sprawcą tej rewolucji jest Doniella Davy, główna makijażystka produkcji. Sama mówi, że makijażem obecnych nastolatków była zafascynowana od dawna. Teraz nie wystarcza tylko czarny eyeliner, czy różowa szminka, makijaż przeżywa swoje złote dni. Od kryształków Svarovskiego na brwiach, przez złote łzy spływające po policzkach, aż po neonowo-zielone usta, kreatywności nie ma końca.

Dokładnie to można zobaczyć na twarzach bohaterów serialu. Davy, czerpiąc z makijażu poprzednich dekad i z tego, co widziała w naturze, otworzyła nową drogę na ukazywanie emocji i zmian w bohaterach. Silna Maddy (Alexa Demie), która od małego uczestniczyła w konkursach piękności, doskonale wie, jak zrobić idealną ostro zakończoną kreskę, a bajkowa Jules (Hunter Schafer) przychodzi do szkoły w chmurach na powiekach.

Makijaż zmienia się w zależności od tego, przez co przechodzą bohaterowie. Jest autentyczny. To koniec idealnie schematycznych błyszczyków i podkładów z Gossip Girl, teraz Davy rozpoczęła nową erę. Najbardziej cieszy mnie odpowiedź na to, co robię, ludzie piszą, że dałam im odwagę na co dzień malować się w najbardziej szalony i piękny sposób, tak, jak chcieli – mówi Davy w wywiadzie dla amerykańskiego Vogue’a.

Może to faktycznie czas by wyjść poza strefę komfortu i nałożyć na siebie ten piękny złoty brokat w biały dzień? Inspiracje możecie znaleźć na Instagramie Donielli!

Tekst: Olga Sawczuk

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

16 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

4 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago