Seks i kościotrupy: nietypowe erotyki z początku XX wieku

Dwie fotografie przedstawiające kobiety pozujące ze szkieletami

Seks i kościotrupy? Tak, dobrze przeczytaliście! Erotyki ze szkieletami i nagimi kobietami były bardzo modne w epoce wiktoriańskiej.

Większość tych zdjęć została zrobionych na początku XX wieku i została utrzymana w duchu memento mori. Zdjęcia przedstawiają nagie lub prawie nagie kobiety, które zabawiają się z kościotrupami.

Same zdjęciowe powstały do produkcji teatralnej Śmierć i Pani, której premiera była w 1906 roku. Co jest śmieszne, sama sztuka miała przestrzegać przed rozpustą i używkami, a zdjęcia… Zdjęcia mówią same za siebie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: 5 najbardziej perwersyjnych książek

Prawie naga kobieta trzyma czaszkę. Kobieta w przezroczystej sukni obejmuje kościotrupa. Kobieta w przezroczystej sukni obejmuje kościotrupa. Półnaga kobieta pozująca ze szkieletem Półnaga kobieta pozująca ze szkieletem Naga kobieta siedząca a kanapie obok szkieletu Kobieta obejmująca szkielet Naga kobieta stojąca naprzeciwko szkieletu Kobieta przytulająca się do szkieletu Kobieta stojąca obok szkieletu, za nią drugi szkielet Zakład doktorski. Kościotrup trzyma trąbę i głaszcze czarnego kota. Przy nim stoi młoda dziewczyna. Kościotrup straszy młodą kobietę. 13 Seks i kościotrupy: nietypowe erotyki z początku XX wieku Kościotrup stoi nad kobietą i próbuje ją przestraszyć. Śmierć pije trunek z kobietą.

Tekst: Olek Lipski

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News