Schronisko zabroniło adopcji psów w święta. Jest jeden ważny powód

Pies za siatką w schronisku

To prawda, że posiadanie czworonoga przynosi nam wiele szczęścia, a decyzja o adopcji psa, jest jedną z lepszych, jakie możecie podjąć. Ale dlaczego nie w święta?

Jedno z niemieckich schronisk zabroniło adopcji psów w okresie około-świątecznym. Chociaż decyzja ta z jednej strony może brzmieć brutalnie, schronisko ma na poparcie swojej decyzji konkretne argumenty.

Decyzja o adopcji nie powinna być podejmowana pod wpływem impulsu, jakim jest tak zwana magia świąt. Chociaż niektórym może się wydawać, że piesek z czerwoną kokardką to idealny prezent na święta – wcale tak nie jest. Niestety, wiele osób, które decyduje się na adopcję psa w ramach świątecznego prezentu dla kogoś z rodziny, szybko żałuje swojej decyzji i gdy z choinki opadną ostatnie igły, tracą zainteresowanie czworonogiem, a większość trafia z powrotem do schroniska.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Jak zachować się, gdy przychodzi czas pożegnania z pupilem?

Inicjatywa niemieckiego schroniska ma pomóc przyszłym właścicielom psa w podjęciu stu procentowo odpowiedzialnej decyzji i świadomości, że pies to nie zabawka. Oczywiście, chętni będą mogli odwiedzić schronisko, czy nawet wybrać czworonoga, ale decyzja o zakupie będzie mogła zostać podjęta po nowym roku.

My także jesteśmy zdania, że pies to nie prezent, tylko ogromna odpowiedzialność. Nie macie innego pomysłu na prezent? Może zamiast impulsywnego zakupu zwierzaka, zróbcie świąteczną paczkę dla zwierzaków z najbliższego schroniska?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News