Saucony Jazz Original Vintage

Pierwsza wersja tego modelu powstała w 1981 roku i początkowo była przeznaczona wyłącznie dla biegaczy długodystansowych. Teraz poznajemy Saucony Jazz Original Vintage na nowo.

Marka Saucony słynie z unikalnych kolaboracji, których efektem są modele butów inspirowane jedzeniem lub szerzej, dedykowanymi potrawami. W kolekcji wiosenno-letniej designerzy postanowili przygotować obuwie, które idealnie będzie pasować… smakoszom kawy. Model Saucony Jazz Original Vintage, którego historia sięga 1981 roku, pojawił się w nowej kolorystyce, którą użyto do kolaboracji z Fat White i Coffee&Sons.

W ramach kolaboracji został przygotowany specjalny eko-karton z grafiką, która wyjaśnia, dlaczego akurat Saucony Jazz Original Vintage jest butem inspirowanym kawą.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Codziennie na całym świecie wypija się 400 mld filiżanek kawy. Sam termin pochodzi z Etiopii, a historia czarnego napoju jest tak stara i skomplikowana, że czasem trudno oddzielić prawdę od legendy. Saucony słynie z nietypowych kolaboracji, dlatego zależy nam na tym, aby na poziomie lokalnym stworzyć społeczność, która ma wyrobiony styl modowy oraz kulinarny – powiedział Piotr Dziewulski z Saucony, pomysłodawca inicjatywy.

Na etapie projektowania, najważniejszym celem było zachowanie wysokiego komfortu od startu aż do mety. Właśnie dlatego designerzy marki współpracowali ze specjalistami od stóp i stawu skokowego. Wykorzystywany do dziś kształt podeszwy, pełny małych trójkątnych przepustek, pozwala zachować maksymalną przyczepność i tworzy amortyzację dla stopy.

Saucony Jazz Original Vintage jest dostępny w odcieniach brązu i beżu, nie ograniczając się wyłącznie do małej czarnej. Podeszwa modelu jest inspirowana pianką z mleka, a czarna rzeka podkreśla moc espresso oraz siły czarnego logotypu marki.

Przejdź do sklepu

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News