Sami Swoi. Początek – Kargul i Pawlak powrócą

sami swoi

Niewiele filmów może poszczycić się mianem tak kultowych, jak Sami Swoi Sylwestra Chęcińskiego z 1967 roku. Można śmiało uznać, że to coś na kształt naszego kulturowego dobra narodowego. Jak zatem zapatrujemy się na planowany prequel?

Sami Swoi. Początek nadchodzi wielkimi krokami. Co wiemy o tej produkcji?

Sami Swoi. Początek

Wiemy, że nowy film o przygodach Kargula i Pawlaka będzie nosił tytuł Sami Swoi. Początek. Jasno sugeruje, że na ekranie zobaczymy dzieje tych dwóch panów jeszcze przed przesiedleniem na Ziemie Odzyskane, a tym samym, przed akcją filmu z 1967 roku oraz jego kontynuacji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wiemy, że większość zdjęć powstaje w Parku Etnograficznym w Tokarni. Za reżyserię odpowiada Artur Żmijewski – będzie to dla niego pełnometrażowy debiut w tej roli. Kargula zagra Karol Dziuba, zaś w rolę Pawlaka wcieli się Adam Bobik. Poza nimi na ekranie zobaczymy również Zbigniewa Zamachowskiego, Mirosława Bakę, Adama Ferencego czy Annę Dymną.

Nowi Sami Swoi – zdjęcia

Możemy podziwiać pierwsze zdjęcia z filmu Sami Swoi. Początek.

gf wSN6 1FY9 5Kxr sami swoi poczatek 994x828 1 Sami Swoi. Początek - Kargul i Pawlak powrócą 44678.2 Sami Swoi. Początek - Kargul i Pawlak powrócą z29815294QSami swoi Poczatek kadr z planu Sami Swoi. Początek - Kargul i Pawlak powrócą

Sami Swoi. Początek – kiedy premiera?

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli nowych Samych Swoich obejrzeć już w 2024 roku.

Pierwsze zapowiedzi budzą pewne kontrowersje – jak zawsze, kiedy jakiś kultowy polski film ma doczekać się odświeżenia. Twórcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, o czym świadczy pełna zrozumienia wypowiedź Artura Żmijewskiego (w ramach rozmowy z portalem Wirtualne Media):

Nie zamierzamy konkurować z trylogią, ponieważ jest ona czymś zupełnie osobnym. Nasz film opowiada o kilkudziesięciu latach życia Pawlaków i Karguli w Krużewnikach, czyli w miejscu mitycznym, o którym się mówi w trylogii, ale jest pokazywany szczątkowo. To jest kompletnie inny film, inna opowieść, owiana w kompletnie innych czasach.

Co sądzicie o nowych Samych Swoich?

Kuba Łaszkiewicz

Zobacz także: Pan Samochodzik i Templariusze niebawem na Netflixie

„Pan Samochodzik i Templariusze” niebawem na Netflixie

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News