Salvador Dali wziął udział w sesji dla magazynu Playboy?

Na zdjęciu są zestawione dwa zdjęcia, jedno przedstawia modelkę na tle dużego jaja kurzego, owitą w węże. Z jaja

Salvador Dali był wybitnym i wszechstronnym artystą, którego obrazy są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Jednak mało kto wie, że w latach 70. wziął on udział w kontrowersyjnej sesji dla amerykańskiego Playboy’a.

W 1973 roku spokojne hiszpańskie miasteczko Cadaques niespodziewanie stało się jednym z najpopularniejszych miast w Hiszpanii. Zdarzyło się tak za sprawą szokującej sesji malarza Salvadora Dalego, która została opublikowana w amerykańskiej edycji Playboy’a. W obiektywie Pompeo Posara, artysta pozuje w otoczeniu długonogich, nagich modelek na tle przepięknego, hiszpańskiego krajobrazu.

Na zdjęciach pojawiły się również motywy typowe dla nurtu, któremu hołdował Salvador Dali, czyli surrealistyczne elementy oraz kolaż, który Dali stworzył na potrzeby tych zdjęć. Cała sesja zdjęciowa idealnie wpasowuje się w styl hiszpańskiego malarza – jest prowokacyjna i jednocześnie intrygująca.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Na zdjęciu widzimy 5 modelek ubrane w koszulki i majtki, stoją tyłem do fotografa a przodem do dużego, kurzego jaja i mają podniesione ręce ku niebu. Na zdjęciu widzimy trzy nagie modelki, które stoją do nas tyłem. W tle widać duże jajko. Zdjęcie jest kolażem. W oddali pozuje naga modelka. Na zdjęciu widzimy też łabędzia, nagą postać jakby z obrazów sakralnych, profil mężczyzny ze szpiczastym nosem, gdzieniegdzie widzimy rośliny oraz stare krzesło. Na zdjęciu widzimy modelkę nagą, na tle dużego jaja kurzego, owita jest w węże. Z jaja wychodzą ludzkie ręce i nogi. N zdjęciu widzimy nagie modelki które stoją wokół jaja kurzego. Na zdjęciu widzimy Salavdora Dali, a za nim soją nagie modelki które opierają się o framugę drzwi. Na zdjęciu widzimy Salvadora Dalego, który ma okulary, i stoi szkicując.

Tekst: Julia Gugniewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News