Rzeczy Stephena Hawkinga zostaną wystawione na aukcję

Człowiek na podkładzie statku kosmicznego bez grawitacji

W sieci pojawiła się informacja, że już wkrótce rozpocznie się aukcja, na której zostaną wystawione osobiste rzeczy brytyjskiego astrofizyka Stephena Hawkinga, który, jak dobrze pamiętamy, zmarł w marcu tego roku.

Hawking zmarł w wieku 76 lat, chociaż doktorzy nie przypuszczali, że dożyje 30. roku życia, z powodu wykrytego stwardnienia zanikowego bocznego. Mimo paraliżu, praktycznie całego ciała, Hawking bez wątpienia jest jedną z najważniejszych osób, które przyczyniły się do rozwoju nauki z naciskiem na astrofizykę.

Czytaj również: 10 cytatów Stephena Hawkinga, które na zawsze zapamiętamy

Na internetową aukcję prowadzoną przez Christie’s w Londynie, zostaną wystawione 22 rzeczy należące do Hawkinga, a część dochodów z aukcji zostanie przekazana na Stephen Hawking Foundation oraz Motor Neurone Disease Association. Wśród przedmiotów znalazł się między innymi scenariusz odcinka The Simpsons, kopia pracy doktorskiej napisanej w 1965 roku, czy pierwszy wózek inwalidzki.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Dajemy wielbicielom jego twórczości szansę na zdobycie pamiątki po nadzwyczajnym życiu naszego ojca, w postaci tych kilku przedmiotów – powiedziała córka Hawkinga, Lucy.

Aukcja rozpocznie się 31 października i potrwa do 8 listopada.

Wózek inwalidzki

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News