Ruszyła produkcja nowego polskiego serialu oryginalnego Netflix. Co wiemy o „W głębi lasu”?

Dwóch mężczyzn w lesie trzrymajacych ksiazke w dłoni

W 2020 roku przywitamy się z kolejnym polskim serialem oryginalnym Netflix. W głębi lasu będzie adaptacją bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

W głębi lasu to kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019. Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie – mówi producent wykonawczy i autor książki Harlan Coben.

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid (Jesteś Bogiem) oraz Bartosz Konopka (Królik po berlińsku). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Serial produkuje ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler (Ukryta gra), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben.


Potrzebujesz MacBooka? Razem z ekspertami Lantre wybraliśmy maszynę dla ciebie 💻🍏👍

W głębi lasu to kolejna, obok brytyjskiej serii The Stranger oraz hiszpańskiego El Inocente, współpraca między Cobenem a Netflix.

W głębi lasu to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej – mówi Leszek Dawid, reżyser.

Projekt jest wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Czasem lepiej zostawić sprawy takimi jakie są, bo nigdy nie wiesz, co można odkryć…

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News