Rusza WrOFF 2024 Showcase!

WrOFF, Fot. Ivan Prinus

Wrocław skrywa wiele talentów, które często nie mają okazji pokazać się szerszej publiczności i wyjść poza własne podwórko. Ideą tego festiwalu, jest stworzenie przestrzeni do spotkania, wzajemnego inspirowania się oraz prezentowania autorskiej twórczości.  Już w piątek, rusza WrOFF 2024 Showcase.

wrooof Rusza WrOFF 2024 Showcase!

wrOFF (wcześniej wrOFFław) powstał z inicjatywy ludzi zaangażowanych w animację sceny muzycznej naszego miasta – zarówno muzyków, jak i aktywnych słuchaczy, pasjonatów, socjologów, kulturoznawców. Historia sięga 2019 roku, kiedy to odbyła się pierwsza edycja festiwalu.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Do udziału w festiwalach zapraszamy składy z Wrocławia i Dolnego Śląska, których muzyka nas porusza. Nie wprowadzamy żadnych ograniczeń gatunkowych – najważniejsze jest to, że grupy mają coś do powiedzenia i wypracowały własne, unikalne brzmienie.Ważny jest także sposób doboru artystów. Zależy nam na tym, by o udziale nie decydowało “kolesiostwo“ i sprawny management, ale faktyczna jakość prezentowanej twórczości. Co roku powołujemy nową komisję złożoną z organizatorów, działaczy i ekspertów z branży muzycznej, którzy przesłuchują wszystkie zgłoszenia z danego roku i oddają anonimowe głosy. Tak tworzy się nasz line-up. Ważna jest dla nas też edukacja, stąd pomysł organizowania konferencji, złożonej głównie z warsztatów, wykładów i paneli dyskusyjnych. Zależy nam by poruszane tematy wpływały na profesjonalizację młodych muzyków i managerów, więc stawiamy na wiedzę praktyczną – od tworzenia riderów technicznych, po zagadnienia dotyczące promocji własnej działalności – mówią Organizatorzy

fot. Natalia Lawska panel Rusza WrOFF 2024 Showcase!
WrOFF, Fot. Natalia Ławska

wrOFF Showcase, czyli przedwakacyjny chill

wrOFF Showcase, wcześniej znany jako wrOFFław, wraca w dniach 31 maja do 2 czerwca 2024 roku. Ta wrocławska inicjatywa, skupiona na lokalnych talentach, przekształca się, ale nie traci swojej pasji do wspierania artystów. Jak co roku, miejscem festiwalu jest  Czasoprzestrzeń (ul. Tramwajowa 1-3, Wrocław), na terenie zabytkowej zajezdni tramwajowej, która na te trzy dni zamieni się w pełną muzyki oazę przedwakacyjnego chillu.

 

Różnorodność muzyczna Dolnego Śląska

Przed nami 15 energetycznych koncertów, prezentujących różnorodność muzyczną Dolnego Śląska, począwszy od rocka i popu, aż po elektronikę. Pamiętajcie, że wstęp na koncerty jest darmowy! W line upie między innymi:

OLGA MEDER I DOMOWNICY | SZPITAL UNIWERSYTECKI | BAD RITUAL | KAMIL KEMPIŃSKI
ALEKSANDER SZALONEK | GNOMM & SERUM PROFANUM | BOYSYREWICZ | LISY
PIOTR PADUSZYŃSKI | DESERT QUAKE | DUNS | NIEZDECYDOWANI | GUEST JULKA
NOISE RIVER | ŻNIWA (projekt specjalny).

Zrozumienie branży muzycznej

Konferencja edukacyjna zapewni głębsze zrozumienie kuluarów branży muzycznej. W tym roku poruszymy m.in. tematy samodzielnego organizowania własnej trasy koncertowej, czy zarządzania zespołem, ale to tylko dwa z 9 tematów tegorocznej konferencji. Oprócz tego standardowo branżowe speed meetingi i konsultacje z ekspertami. Ważne: Część konferencyjna ze wstępem dodatkowo płatnym.

Konferencja wrOFF 2024 rozpiska Rusza WrOFF 2024 Showcase!

Bilety na Konferencję w ramach wrOFF Showcase 2024 | online na stage24.pl

Showcase, czyli konferencje, warsztaty i rozmowy

Czego dowiemy się w trakcie konferencji? Jak w pełni skorzystać z dobrodziejstwa narzędzi AI – „wroga” zawsze lepiej poznać, a może to nie wróg tylko sprzymierzeniec w Waszych muzycznych działaniach? WARSZTAT: „AI – twój asystent a nie wróg” poprowadzi Przemysław „Muzaman” Fryc. O Agile w branży muzycznej, czyli o zwinnym zarządzaniu zespołem. Temat wydaje się związany z informatyką, ale okazuje się, że można go łatwo zaimplementować na muzyczne pole. WARSZTAT: „Jak zarządzać zespołem DIY – management toolbox dla projektów muzycznych poprowadzi Agnieszka Frączyk. O tym jak własnymi siłami zorganizować trasę koncertową i nie zadłużyć się na dwa lata w przód opowie Wojtek Szumański, podczas ROZMOWY „Jak zorganizować trasę koncertową i wyjść na swoje”.  Jak nie tracić motywacji do działań i kolejnych prób w tej niełatwej branży. Bycie muzykiem wymaga dużo determinacji i samozaparcia w dążeniu do zamierzonego celu, ale znając dobre techniki, można sobie tę drogę ułatwić. Podczas WARSZTATU „Jak nie tracić motywacji” dr Maria Chełkowska-Zacharewicz pomoże zadbać o zdrowie psychiczne i ogólny dobrostan.

Oprócz powyższych tematów, w programie konferencji poruszone zostaną następujące kwestię:

  • „Jak wycenić swoją pracę?” – warsztat z Damianem Godlewskim.
  • „Melodie z reklamy i filmu – jak się wkręcić w publishing?” – Rafał Marczak (Radio Luz) porozmawia z Agnieszką Kulczycką (Sirens)
  • „Obalanie mitów z branży muzycznej”
  • „Jak zorganizować festiwal multidyscyplinarny?” – dyskusja z Moniką Stopczyk i Sławkiem Przybyłem z festiwalu FAMA.Wiecie, że jako muzycy możecie mieć Multisporta, prywatną opiekę zdrowotną, a i tańsze ubezpieczenie instrumentów? Nie? No to się dowiecie, bo gdyby nie Leszek Biolik i Związek Zawodowy Muzyków RP, to też byśmy nie wiedzieli!

Dodatkowo: speedmeetingi, konsultacje produkcyjne, spotkania 1 na 1 i możliwość rozmowy z ekspertami, m.in. z Marcinem Bąkiewiczem (szefem Antyradia), Arturem Rawiczem (Rozmowy Rawicza) i Ewą Bujak (Teraz Rock, Made by sound). Dodatkowo, liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak wystawy, jam sessions czy spotkania ze znanymi postaciami sceny muzycznej, uczynią to wyjątkowym weekendem.

Dołącz do  muzycznej społeczności, czerp inspiracje, poznawaj artystów i branżę. Spotkajmy się na wrOFF Showcase 2024!

DATA:

31.05 – 2.06.2024 r.

MIEJSCE:

Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych CZASOPRZESTRZEŃ

  1. Tramwajowa 1-3, 51-621 Wrocław

WYDARZENIE NA FACEBOOKU: wrOFF 2024 Showcase – Festiwal wrocławskiej muzyki | Facebook
WWW: https://wrofflaw.pl/

Zobacz też: TIDAL RISING rośnie w siłę!

TIDAL RISING rośnie w siłę!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News