Categories: markimoda

Rozstanie: terapia kolorowa

Lody i popcorn, noc spędzona na oglądaniu komedii romantycznych, imprezowy maraton – sposobów na radzenie sobie ze złamanym sercem jest wiele. Nicole Leth, założycielka marki Sex & Ice Cream, pokazuje, że negatywne emocje, ból i złość przelać można w kreatywność, która stanie się motorem do działania. Swoimi ubraniami pomaga młodym dziewczynom uświadomić sobie ich siłę, a osobistym sukcesem “uciera nosa” swojemu ex.

“GRL PWR” czy „Clothes Before Bros” to sztandarowe slogany marki, które widnieją na T-shirtach, naszywkach lub czapkach. Kiedy pomysł pojawił się w jej głowie, Nicole rozpoczynała naukę w Kansas City Art Institute. Adaptując zdobytą wiedzę na temat materiałów i technik farbowania tkanin stworzyła swoją pierwszą linię ubrań.

Za cel postawiła sobie to, by dzięki własnej drodze przez ciężkie doświadczenia wskazywać kierunek innym młodym dziewczynom, pomagając im odzyskać optymizm i wiarę w siebie. Mobilizujące i motywujące napisy na koszulkach to nie jedyny sposób. W swojej miejscowości Leth prowadzi serię warsztatów, dzieli się swoją historią, uczy, że stanąć na nogi nie da się (i nie trzeba) z dnia na dzień. Nicole mówi o tym, że radzenie sobie z własnymi błędami to proces, a z każdej sytuacji da się wyciągnąć pozytyw. Inspirujące treści zamieszcza zarówno na swoim Instagramie, jak i stronie internetowej.

Jej pierwszy poważny związek skończył się tygodniem milczenia i wiadomością, która podsumowała cztery miesiące – “Już Cię nie lubię, jestem z kimś innym”. Wokół tej powszechnej, chociaż bolesnej i raczej niedojrzałej, formy zakończenia związku Allison Wade zbudowała swoją wystawę “break-up texsts” – ona również wykorzystała artystyczne środki wyrazu by zakpić z “byłych”.

Takie ulokowanie wszystkich złych emocji daje duże poczucie satysfakcji, jest to sposób działania, który warto aplikować w każdej dziedzinie życia. Pozytywne myślenie i chęć przyswojenia lekcji, jakie daje nam życie, z pewnością wyjdzie nam na dobre – chcemy więcej takich ludzi!

tekst | Zuza Raubo

Komentarze
5/5 - (1 vote)
kris

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago