Rozpoczynasz szycie własnych ubrań? Zobacz, co może ci się przydać

Być może już od dawna chciałaś zająć się szyciem własnych ubrań dla siebie i bliskich, ale nie miałaś do tego okazji. Nie ma jednak nic straconego, ponieważ szycia można nauczyć się dosłownie w każdej chwili. Jeśli więc jesteś gotowa, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi dotyczących tego, co powinno znaleźć się na twoim wyposażeniu.

Maszyna do szycia – z funkcjami komputerowymi czy bez?

Na początek na pewno zapragniesz kupić dla siebie maszynę do szycia, która ułatwi ci tworzenie wymarzonych strojów. Najważniejsze pytanie, jakie możesz sobie w tym przypadku zadać, to jaką chcesz wybrać: posiadającą funkcje komputerowe, czy może taką, która nie została w nie wzbogacona? Zastanówmy się, jakie są wady i zalety każdej z tych opcji.


Maszyny do szycia Singer z funkcjami komputerowymi to zazwyczaj zaawansowane urządzenia, posiadające wiele programów i poszerzone o możliwości, których nie dają zwykłe, klasyczne maszyny. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby swojej nowej pasji całkowicie się poświęcić, tworząc wspaniałe, małe dzieła sztuki. Idealnie sprawdzi się także w profesjonalnych rękach i u osób, które planują rozwijać się w tym kierunku i być może wiążą z szyciem swoją przyszłość.

Jednocześnie jednak warto pamiętać, iż funkcje komputerowe podnoszą cenę urządzenia. Jeśli jesteś osobą, która nie przekonała się jeszcze w pełni do tego hobby, być może nie będziesz chciała skorzystać nawet z ich wszystkich funkcji. W takim przypadku lepszym rozwiązaniem może okazać się klasyczne, w pełni analogowe urządzenie.

Różnorodne drobne akcesoria

Każda osoba, która zaczyna swoją przygodę z szyciem, musi wyposażyć się w zestaw niezbędnych, podstawowych akcesoriów. Powinny znaleźć się wśród nich przede wszystkim nici, zarówno te przeznaczone do szycia maszynowego, jak i ręcznego lub wykonywania fastrygi. Niezbędne okażą się także szpilki, igły oraz specjalne pudełeczka i poduszeczki, w których będzie można je przechowywać.

Warto zadbać także o zakup dobrych nożyczek i zestawów do zaznaczania, które ułatwią korzystanie z wykrojów. Z kolei w celu prawidłowego odmierzania długości przydatne będą linijki, miarki krawieckie oraz uchwyty i podkładki, dzięki którym materiał nie będzie się przesuwał, a samo cięcie będzie szybkie, proste i równe.

Wykroje

Trzecim i bez wątpienia również niezbędnym elementem będą wykroje, które pozwolą ci na wykonanie wszystkich ubrań, o których marzysz. Zaopatrz się na początek w kilka prostych modeli, które przemawiają do twojego gustu, a potem stopniowo podnoś poprzeczkę, abyś mogła szybko nabrać wprawy i jeszcze większego zamiłowania do szycia.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News