Rosjanie pokazali swojego high-tech robota. Okazało się, że w środku był człowiek

Dwie fotografie przedstawiające Robota

Rosja chciała zaimponować swoją zaawansowaną technologią w dziedzinie robotyki. Widownia zgromadzona podczas rosyjskiego forum młodzieży była zachwycona robotem, którego umiejętności robiły kolosalne wrażenie. Do czasu.

Robot Boris zrobił furorę wśród rosyjskiej społeczności zebranej podczas forum młodzieży. Zaprezentowane zostało w jak, doskonały sposób robot potrafi tańczyć i wykonywać inne czynności. Wszystko było piękne, dopóki blogerzy nie spojrzeli na robota z bliska.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Po pokazie młodzież miała wiele pytań. Dlaczego na robocie nie są widoczne żadne sensory? Jak rosyjscy naukowcy stworzyli tak szybko robota, nie publikując wcześniej żadnych informacji na jego temat? Dlaczego robot wykonuje tyle nadprogramowych ruchów podczas tańca?

Nawet jakby naukowcy znaleźli odpowiedzi na te pytania, jak to z kłamstwem bywa – ma krótkie nogi. Albo jak w tym wypadku: długą szyję. Podczas robienia pamiątkowych zdjęć z robotem, jeden z fotografów uchwycił moment, na którym wyraźnie widać, że domniemany robot ma… ludzką szyję. Jak się okazało później, kostium robota był od jakiegoś czasu dostępny w sprzedaży w jednym ze sklepów online.

https://www.youtube.com/watch?v=Asqq3Rhoj10

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News