Rosjanie pokazali swój projekt „samochodu przyszłości”

Niebieski samochód

Wygląda trochę jak słynna rosyjska Łada w mocno stuningowanym wydaniu. Masywna karoseria, potrójny grill i całkiem dobrze przeszklone wnętrze, to tylko niektóre z cech najnowszego modelu CV-1, pierwszego elektrycznego auta rodem z Rosji.

Co ciekawe, bryła ta miała już swojego protoplastę. Był nim popularny w latach 1973-1979 model IŻ-2125, zbudowany na konstrukcji Moskwicza 412.

Jeśli nadal nie do końca to widzicie, śpieszę z wytłumaczeniem – ta retro buda będzie skrywała całkiem nowoczesną technologię. Jaką? Producent wspomina nawet o 350 kilometrach przejechanych po pełnym naładowaniu. Dla porównania – zanotowane zasięgi Nissana Leaf to 121 km, najnowszego Volkswagena e-Golfa 201 km, a jednego z lepszych modeli Tesli – model S 75 kWh– 401 km.

Czy Tesla ma się czego obawiać? Biorąc pod uwagę najnowszy model Tesli 3, który ma nieco mniejszy akumulator od CV-1 i osiąga prędkość 100km także w 6 sekund – rosyjski produkt może odbić się echem nie tylko na tamtejszym rynku. Jak jednak będzie naprawdę? Przyszłość pokaże.

Niebieski samochód

Tekst: Julia Hebdzyńska

Komentarze
Rate this post