Rosjanie pokazali swój projekt „samochodu przyszłości”

Niebieski samochód

Wygląda trochę jak słynna rosyjska Łada w mocno stuningowanym wydaniu. Masywna karoseria, potrójny grill i całkiem dobrze przeszklone wnętrze, to tylko niektóre z cech najnowszego modelu CV-1, pierwszego elektrycznego auta rodem z Rosji.

Co ciekawe, bryła ta miała już swojego protoplastę. Był nim popularny w latach 1973-1979 model IŻ-2125, zbudowany na konstrukcji Moskwicza 412.

Jeśli nadal nie do końca to widzicie, śpieszę z wytłumaczeniem – ta retro buda będzie skrywała całkiem nowoczesną technologię. Jaką? Producent wspomina nawet o 350 kilometrach przejechanych po pełnym naładowaniu. Dla porównania – zanotowane zasięgi Nissana Leaf to 121 km, najnowszego Volkswagena e-Golfa 201 km, a jednego z lepszych modeli Tesli – model S 75 kWh– 401 km.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czy Tesla ma się czego obawiać? Biorąc pod uwagę najnowszy model Tesli 3, który ma nieco mniejszy akumulator od CV-1 i osiąga prędkość 100km także w 6 sekund – rosyjski produkt może odbić się echem nie tylko na tamtejszym rynku. Jak jednak będzie naprawdę? Przyszłość pokaże.

Niebieski samochód

Tekst: Julia Hebdzyńska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News