Rolety na okna – jak dopasować do aranżacji pomieszczeń?

rolety

Rolety to jedne z najchętniej wybieranych systemów osłonowych na okna w naszym kraju. Ich popularność nie powinna dziwić. W porównaniu do tradycyjnych zasłon – oferują o wiele lepsze możliwości w zakresie osłaniania powierzchni okna. Na tle żaluzji wyróżniają się lepszymi parametrami estetycznymi. Jeśli przygotowujesz się do zakupu rolet i zastanawiasz się – jak wybrać rolety, które będą pasować do aranżacji pomieszczenia – ten poradnik jest dla ciebie. Podpowiemy w nim – na jakie parametry rolet zwrócić uwagę oraz jakie kolory szczególnie warto wybierać.

Rolety – dla komfortowego i pięknego mieszkania

Rolety to systemy osłonowe pełniące funkcje zarówno praktyczne jak i estetyczne. Rolety służą do osłaniania powierzchni okien, w celu ograniczenia ilości wpadającego do środka światła. Dzięki temu mamy możliwość regulacji stopnia nasłonecznienia oraz temperatury wewnątrz pomieszczeń. Ponadto, rolety stanowią zabezpieczenie przed wścibskimi spojrzeniami osób zza okna – sąsiadów i przechodniów.

Wybierając rolety, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na ich zastosowanie praktyczne, ale również – parametry estetyczne. Rolety mają bowiem duży wpływ na całościowy wygląd pomieszczenia. Mogą zarówno dopełnić jego aranżacji, jak i stanowić dla niego ciekawą przeciwwagę.

Jak wybrać rolety o wysokich walorach estetycznych?

Wybierając rolety, zwróćmy uwagę przede wszystkim na ich kolor. Nie powinien być taki sam jak kolor ścian w pomieszczeniu, w którym się znajdą, lecz w inny sposób powinien być do niego dopasowany. Warto wybierać intensywne kolory do pomieszczeń jasnych i nieco stosowane do pomieszczeń ciemnych oraz tych urządzonych w standardowych barwach.

Rolety pokryte motywami geometrycznymi, delikatnym deseniem lub klasycznymi motywami (takimi jak paski, kratka) świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym, nowoczesnym oraz industrialnym.

Rolety w barwach ciemnych warto dobierać jedynie do tych pomieszczeń, które z powodów praktycznych będziemy potrzebowali całkowicie zaciemnić w ciągu dnia. Może to dotyczyć łazienki, kuchni lub sypialni. W innym wypadku – radzimy unikać rolet w zbyt ciemnych barwach.

Kolor rolety w kierunek świata

Kolor rolet warto wybierać w zależności od kierunku świata, ku któremu wychodzi okno. W przypadku pomieszczeń z oknem wychodzącym ku północy – polecamy rolety w jasnych, stonowanych barwach. Rolety takie nie będą stanowić bariery dla promieni słonecznych, sprzyjając odpowiedniemu doświetleniu pomieszczenia.

Do pomieszczeń wychodzących w kierunku wschodnim oraz południowym – można wybierać niemal wszystkie typy rolet. Najlepiej sprawdzą się jednak rolety o fantazyjnych, intensywnych barwach. Do okien wychodzących w kierunku zachodnim polecamy rolety w jaskrawych barwach, ładnie podkreślających barwę wieczornego słońca.

Do pomieszczeń wychodzących na południe warto również wybierać rolety pokryte warstwą metalizowaną – która będzie odbijać nadmierne ilości światła. Dzięki temu przeciwdziałać będziemy nadmiernemu i niepotrzebnemu nagrzewaniu się pomieszczeń.

Osobom poszukującym rolet prezentujących różne barwy, polecamy zapoznać się z ofertą: https://rolety24.net/. Znajdziemy w niej rolety mini, rolety dzień noc, rolety plisowane oraz liczne inne modele rolet, dostępne w rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rate this post