Rok 2020 należał do Timothée Chalamet. Jego styl w pigułce

Mlody mężczyzna w masce i czapce z daszkiem na ulicy

Dla każdego z nas rok 2020 był ciężki i wymagający. Moda była chyba ostatnią rzeczą, o której myśleliśmy. Jednak chyba nikt z modowego świata nie przeszedł przez ten rok z takim luzem i stylem, jak Timothée Chalamet. 

Niewielu mężczyzn w Hollywood jest tak stylowych, jak Timothée Chalamet. Aktor jest znany z eksperymentalnego stylu, który wyróżnia go na tle innych, zwłaszcza rówieśników.  Dla wielu młodych mężczyzn 25-latek jest inspiracją i wzorem do naśladowania. Są jednak też tacy, którzy są przeciwnikami takiego stylu ubierania się. Aktor jednak idzie swoją drogą, nie oglądając się na nikogo. Chalamet jest rozchwytywany zarówno przez reżyserów filmowych, jak i projektantów mody, którzy marzą o wystylizowaniu ich dzieła przez młodego artystę. W filmach zazwyczaj możemy zobaczyć go jako rozmarzonego, zamyślonego mężczyznę. Na co dzień natomiast preferuje połączenie odważnego krawiectwa ze swobodą street style’owej mody. Jego podejście do tematu ubioru jest na tyle nowoczesne, że każdy z nas powinien czerpać garściami od modowych połączeń i pomysłów Timothée Chalamet.

Świeże podejście do mody według Timothée Chalamet

Młody aktor w srebrnym garniturze na czerwonym dywanie

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Poczucie stylu Timothée Chalamet jest autentyczne i świeże. Ubierając się na czerwony dywan, zawsze ryzykuje. Ta decyzja niejednokrotnie mu się opłaciła. Jego stylizacje głośno są komentowane i to w samych pozytywach! Aktor nie bez powodu nazywany jest ikoną stylu. Nie da się przejść obojętnie obok wielu wyborów modowych Timothée Chalamet. Najlepszym przykładem może być srebrny garnitur od Haidera Ackermanna, który aktor miał na sobie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2019 roku, kultowa czarna świecąca uprzęż Louis Vuitton, którą założył na Golden Globes 2019, czy chociażby ogrodniczki w plamy, które wyglądają, jakby od niechcenia zostały maźnięte farbą, przypominające dzieła Pollocka. Te modowe wybory są jeszcze bardziej imponujące, jeśli zdamy sobie sprawę, że Timothée Chalamet ubiera się sam i nie ma własnego stylisty.

Codzienne stalówki Timothée Chalamet

Mody aktor przemierza ulice

Timothée Chalamet zawsze wygląda cool, nie tylko na czerwonym dywanie. Jego codzienne stylizacje są urzekające. Weźmy na przykład tę, którą miał na sobie na początku tego miesiąca. Na pierwszy rzut oka, look wygląda na coś w rodzaju weekendowego stroju, który na co dzień możemy zobaczyć na ulicach Brooklynu. Wygodne spodnie, bluza z kapturem, kurtka, wyraziste buty i bajgiel owinięty w folię aluminiową. Jednak gdy przyjrzysz się bliżej, zdasz sobie sprawę, że te duże różowe buty z zygzakowatymi sznurowadłami są od Lanvin, a  kurtka ma trójkątny znaczek Prady. Czapka Timothée jest ze zdjęć Elary (krawiecka wizytówka nowojorskich filmowców).

Główne elementy garderoby Timothée Chalamet

Mężczyzna na czerwonym dywanie w różowym garniturze trzyma w dłoni breloczek z wieza Eiffla

 

Jak wygląda kapsułowa garderoba Timothée Chalamet? Aktora często możemy spotkać na ulicy w czapkach z daszkiem z wielkimi słuchawkami na uszach. Ważną rolę w jego stylizacjach odgrywają także buty. Najczęściej są to sneakersy połączone z kurtką motocyklową lub bamberką. Zdarza się jednak, że Chalamet ma na sobie buty za kostkę przypominające trapery. Młody aktor znany jest także posiadaczem nietypowych akcesoriów. Świecąca uprząż, wzorzyste wielkie sznurówki, breloczek z wieżą Eiffla zamiast torebki, czy bransoletki z koralików, które dostał od fanów. To tylko kilka przykładów…

Spróbuj tego w domu!

Mody chłopak przemierza ulice

Spokojnie można powiedzieć, że Timothée Chalamet na nowo zdefiniował formalny ubiór. Jego strojne na czerwony dywan nie są zwyczajne. Są pełne kolorów, wzorów i ekstrawaganckich dodatków. Aktor nie boi się trudnych wyborów, czuje się w nich dobrze i to widać gołym okiem. Nigdy nie wygląda na przebranego. Jego stroje sprawiają wrażenie beztroskich. Podczas gdy na czerwonym dywanie Timothée Chalamet zazwyczaj ubrany jest w garnitur, jego styl uliczny jest luźny i można go bez końca odtwarzać. Tak naprawdę można by było rzec: spróbuj tego w domu. Tak, nawet podczas pandemii, to nie będzie wcale takie trudne. Weź czapkę z daszkiem, grube sznurówki i daj się ponieść modowej wyobraźni.

Trzy słowa, które opisują styl Timothée Chalamet? Luz, romantyzm i rock’n’roll. Niemożliwa kombinacja? A jednak! Przedstawiamy Wam złotą piątkę naszych ulubionych stylówek Timothée.

Mlody mężczyzna przemierza ulice

Mlody mężczyzna przemierza ulice

Mlody mężczyzna przemierza ulice na rowerze

Mlody mężczyzna rozwiedziany w fotelu w domu

Mlody aktor na czerwonym dywanie

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News