Rocznik 76

Cofamy się do czasów, w których królowały jeansowe kostiumy, wielkie okulary i tęczowe swetry. Kiedy nawet największy mól książkowy, szalał na imprezach przy ognisku na plaży, a w dyskotece tańczył do mieniącej się kuli disco.

Marka Stoned Immaculate Vintage ponownie zabiera nas do czasów dzieci kwiatów. Nosząc te ubrania, bierzesz na siebie część historii i czas w których, miłość była wolna, włosy długie, a moda szalona. Ubrania tworzą dwie dziewczyny, które kochają tę epokę. Zza rogu powinien wyjechać jeszcze tylko Mystery Machine wraz ze zwariowanymi nastolatkami z musicalu Hair.

Eddie Mitsou i Chelsea Schuchman ubrane są w przeogromne szwedy, wzorzyste koszule i mini spódniczki. Na większości ubrań znajdują się charakterystyczne kwiaty oraz bardziej abstrakcyjne wzory. Obowiązkowo w szafie w latach 70 powinny znaleźć się spodnie z wysokim stanem oraz kilka t-shirtów z napisami o głębokim przesłaniu. Parę tęczowych swetrów oraz koszul zawiązywanych na kokardę pod szyją. Kolekcję zdecydowanie zdominowały szerokie dzwony zakrywające całe stopy: od jeansowych z grubymi przeszyciami po te cieplejsze dzianinowe i wełniane.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Przyjemniej poznawać przeszłość, za pomocą takiej estetyki i zdjęć, tym bardziej, że  jak widać projektantki i założycielki marki nadal mentalnie żyją w 76 roku.

Together in vintage, recycling a generation.

Yours truely,

Chloe & Chance

15final1-frame2 IMG_3813-2 Stoned-Immaculate-Vintage-–-Immaculate-High-Class-of-’76-Lookbook-1 Stoned-Immaculate-Vintage-–-Immaculate-High-Class-of-’76-Lookbook-2

zdjęcia | stonedimmaculatevintage.com

Tekst | Monika Nowińska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News