Rockowa szkoła dla kobiet

Zawsze marzyłaś o tym, żeby być jak twoja ukochana gwiazda rocka? Girls Rock Camp da ci taką możliwość! Organizacja cały czas poszerza swoją działalność i właśnie otwiera się w Londynie. Już teraz dziewczyny w różnym wieku mogą zapisać się na zbliżające się dwa obozy i uczyć się od najlepszych.

Obóz dla kobiet od 18 roku życia będzie odbywał się od 27 do 30 maja. Podzielone na zespoły uczestniczki nauczą się podstaw śpiewu, gry na gitarze, basie, perkusji czy klawiszach i tworzenia, a potem nagrywania swoich własnych piosenek. Intensywny weekend zakończy się koncertem, na którym każda z grup przed swoimi przyjaciółmi i rodziną wystąpi na żywo na scenie. Wśród nauczycielek jest m.in. Linda Buratto – gitarzystka Kate Nash, z którą objeździła największe światowe festiwale oraz Vicky O’Neon, która na scenie wspierała Hansa Zimmera, Pharella Williamsa czy Johnny’ego Marra z The Smiths.

Jeśli macie młodsze siostry, to one też mają szansę wybrać się na Girls Rock Camp! Między 1 a 6 sierpnia organizowany jest obóz dla dziewczyn od 11 do 16 roku życia. Ilość miejsc na warsztatach jest mocno ograniczona i może w nich wziąć udział jedynie dwadzieścia osób, a ich koszt to £250. Wcześniejsze doświadczenie związane z muzyką nie jest wymagane.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


lady gaga w fioletowej peruce i z mikrofonem

Girls Rock Camp Alliance powstał w 2007 roku w USA i od tamtej pory wciąż poszerza swoją działalność. Celem organizacji – poprzez edukację muzyczną, uczenie pracy w zespole i zdolności przywódczych – jest pomoc kobietom w zbudowaniu ich poczucia wartości i w nabraniu pewności siebie. Twórcy walczą o wyrównanie szans w branży muzycznej i pokazują, że umiejętności kobiet wcale nie odbiegają od umiejętności mężczyzn.

W zeszłym roku w Polsce, dzięki Fundacji Pozytywnych Zmian oraz Stowarzyszenia Kobieca Transsmisja, odbył się Karioka Girls Rock Camp Beskidy.

Wykres pokazujący jak Girls Rock Camp Alliance zmienia świat i może pomóc innym

tekst | Lena Maksiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News