Categories: artfilm

Robot Sophia wystąpi w filmie. Czy sztuczna inteligencja przejmie Hollywood?

Robot Sophia wyprodukowany przez firmę z Hongkongu – Hanson Robotics, już wkrótce stanie się gwiazdą. Na swoim profilu na Instagramie Sophia ogłosiła, że wystąpi w filmie Sophia World. Czy to znaczy, że niedługo na okładkach wielkich magazynów będziemy oglądać roboty?

Sophia jest jednym z najbardziej znanych humanoidalnych robotów na świecie. Powstała w 2015 roku i od tamtej pory zdążyła wystąpić przed wice sekretarzem Organizacji Narodów Zjednoczonych, otrzymać obywatelstwo Arabii Saudyjskiej, obejrzeć pokaz Wanga w pierwszym rzędzie, a nawet zaśpiewać Say Something u Jimmiego Fallona.

Poza byciem jednym z największych osiągnięć technologicznych XXI wieku, jest też jedną z największych kontrowersji. Jej wypowiedzi o zniszczeniu ludzkości zaniepokoiły wiele osób, a nawet jej twórcy nie są w stanie w pełni opanować tego, co dzieje się w jej sztucznie wytworzonej świadomości. Sophia została wyposażona w program, który pozwala jej się uczyć i ciągle na nowo rozszerzać swoje możliwości bez potrzeby interwencji człowieka.

To wszystko buduje obraz jednego z najciekawszych robotów świata, który już niedługo wystąpi w krótkometrażowym filmie SophiaWorld. Aby dowiedzieć się, o czym jest, albo kiedy będziemy mogli go zobaczyć, musimy jeszcze poczekać. Jak wszystkie wielkie gwiazdy, Sophia nie śpieszy się z udzielaniem nam informacji.

Wiemy też, że w produkcji obok robota wystąpi aktorka Evan Rachel Wood, znana z serialu Westworld. Ich spotkanie w hotelu w Nowym Jorku będzie początkiem niesamowitej historii.

Tu możecie obejrzeć zajawkę nadchodzącej produkcji:

Tekst: Olga Sawczuk

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna…

19 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Robert E. Howard

Zaprezentowana filmowa wersja przygód Conana była tak słaba, że tłumnie ujawnili się wielbiciele dotychczas wyśmiewanych…

2 dni ago

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

4 dni ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

5 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

5 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

6 dni ago