Rób zdjęcia w stylu Picassa!

Grupa badaczy z Uniwersytetu w Tybindze opracowała rewolucyjny algorytm, który – przy wykorzystaniu zaawansowanych technik animacji komputerowej – upodobni zrobione przez ciebie zdjęcia do obrazów wielkich mistrzów.

Algorytmy „Deep Learning” wykorzystywane były już wcześniej przez Google do stworzenia aplikacji rozpoznających twarze. Jak opowiadają twórcy, „system, za pomocą neuronowych reprezentacji poznawczych, wykrywa charakterystyczne cechy stylu znanych malarzy, wykorzystując je do tworzenia kolejnych obrazków na ich wzór”. Badacze przedstawili sztuczny system oparty na Głębokiej Sieci Neuronowej, tworzący artystyczne obrazy z niespotykaną dotąd precyzją. Szczegóły projektu zawarto w pracy naukowej “A Neural Algorithm of Artistic Style”.

1

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Możliwości aplikacji robią ogromne wrażenie. Zdjęcie apartamentów nad rzeką w Tybindze możemy podziwiać w wydaniu nawiązującym do „Wraku statku” J.M. Turnera, „Gwieździstej Nocy” V. Van Gogha czy „Krzyku” E. Muncha. A podobiznę Gandalfa przedstawić jak spod pędzla Picassa. Czy w takim wypadku może się okazać, że nie będziemy już potrzebowali artystów, bo i ich zastąpią komputery?

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=-R9bJGNHltQ[/embedyt]

tekst | Piotr Uaziuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News