Ricardo Villalobos w Warszawie!

Niepowtarzalny, nieprzewidywalny i niezastąpiony – Ricardo Villalobos to jeden z najoryginalniejszych twórców muzyki elektronicznej, prawdziwa ikona sceny, koneser czarnych płyt, w końcu DJ, którego sety można śmiało nazywać muzycznymi dziełami sztuki.

Urodził się w Chile, ale jako kilkulatek przeniósł się z rodziną do Niemiec. Nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach, dlatego w jego produkcjach i setach didżejskich wyraźnie słychać muzyczne tradycje Ameryki Południowej. Debiutancki album Ricardo Villalobosa – „Alcachofa” był jednym z najważniejszych muzycznych wydarzeń 2003 roku, a pochodzące z niego „Easy Lee” czy „Dexter” przeszły do kanonu elektroniki.

Ricardo Online

Ricardo Villalobos, oprócz prowadzenia solowej kariery, brał udział w wielu artystycznych projektach, z których warto wymienić współpracę z Maxem Loderbauerem. Razem odkrywali piękno jazzu, reinterpretując klasyki wytwórni ECM. Latem ubiegłego roku ponownie połączyli siły, czego owocem jest doskonały album „Safe In Harbour”, nagrany pod szyldem Vilod. Ricardo nie jest obca również polska muzyka – wraz z Jackiem Sienkiewiczem zmierzył się z twórczością Czesława Niemena (płyta Ricardo Villalobos & Jacek Sienkiewicz – „Pilgrim”).

Długie i pełne niespodziewanych zwrotów sety didżejskie Ricardo Villalobosa to główny punkt najważniejszych festiwali na świecie. W Polsce ostatni raz zagrał w 2012 roku na płockiej plaży. Jego występ w ukochanym 1500m2 będzie najważniejszym muzycznym wydarzeniem sezonu i niecodziennym muzycznym doznaniem, nie tylko dla jego fanów!

O należny odbiór muzyki Ricardo Villalobosa i dreszcze na ciele zadba soundsystem marki Funktion One na głównej scenie.

Więcej info na: www.playgroundofficial.pl

https://www.facebook.com/events/1668534590065702/

—————————————–

LINE UP

gimnastyczna (main stage):

Ricardo Villalobos

DJ Umho

Jacek Sienkiewicz LIVE

Thoria LIVE

Leon

biblioteka (Othercult stage):

Sonosanto (Voxnox Records / Germany)

Opiune (Bassline / Łódź)

Spectribe (SLAP / Wrocław)

SIENN (SLAP / Warszawa)

Tralien (A.T.O.M. / Poznań)

Truant (Luzztro / Voraus)

Technosoul stage:

Michał Wolski

Dtekk

Essence

 

Organizatorzy: Playground, BASSLINE

Lokalizacja / Venue: Klub 1500m2, Emilii Plater 29, Warszawa

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News