Reżyser Andriej Konczałowski na festiwalu „Sputnik nad Polską”

Mężczyzna i kobieta na balkonie, obok leżak

W ramach Festiwalu Filmów Rosyjskich “Sputnik nad Polską” już dzisiaj zostanie wyświetlony w Kinie Luna rosyjski kandydat do Oskara pt. „Raj”. O kontrowersyjnym filmie, budzącym wiele emocji każdy kinoman będzie mógł porozmawiać z reżyserem filmu, który specjalnie z tej okazji przyjeżdża do Warszawy.

W spotkaniu weźmie udział znany przedstawiciel rosyjskiej kinematografii – Andriej Konczałowski, który uznawany jest za najwybitniejszego reprezentanta tego grona. Reżyser znany jest głównie z takich filmów jak „Wewnętrzny krąg”, „Dom wariatów” czy „Syberiada”, ale to jego najnowsza produkcja sprawiła, że stało się o nim naprawdę głośno poza Rosją.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Podczas tegorocznej edycji Sputnika zostanie wyświetlony rosyjski kandydat do Oskara, który jest kontrowersyjny, ale jednocześnie zdążył już zachwycić tysiące widzów na całym świecie. Film „Raj” opowiada historię trzech osób, których losy skrzyżowały się i przeplatają się wzajemnie w czasach wojny. Zdobył “Srebrnego Lwa” za najlepszą reżyserię na 73. MFF w Wenecji, a już dzisiaj zostanie wyświetlony w Kinie Luna o 20:00. „Raj” to historia o ludziach, którym przyszło żyć w czasach wojny, a wielkie zmiany jakie ze sobą niesie silny konflikt zbrojny pokazuje bohaterom nieznane dotąd okrucieństwo.

Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem “Raju”, gdzie każdy będzie miał możliwość, aby zadać pytanie Andriejowi Konczałowskiemu, który z chęcią opowie zarówno o samym filmie, jak i o procesie jego tworzenia. Dzisiejsza projekcja połączona ze spotkaniem to idealna okazja, aby samemu przekonać się, jak rozwinęła się rosyjska kinematografia, w jakim kierunku zmierza i co jest w stanie nam zaoferować w XXI wieku.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News