Restauracja, która do każdego posiłku daje klientowi książkę

Budynek restauracji, szare ściany, żółty dach, znak Food and Books

Restauracja Traveler została otwarta w 1970 roku i jej misją od samego początku było nie tylko serwowanie przepysznych dań, ale także… dzielenie się dobrą literaturą! Właściciel restauracji był książkoholikiem, stąd pomysł rozdawania ich do każdego posiłku.

Restauracja Traveler znajduje się w stanie Connecticut, północno-wschodnia część USA.W 1993 roku jej zarząd uległ zmianie, ale misja pozostała ta sama. Mówi się, że przez żołądek do serca, ale jak dodamy do tego jeszcze książki… mieszanka idealna!

Tygodniowo rozdajemy około tysiąc lub nawet dwa tysiące książek. Każda osoba do zamówionego posiłku może wybrać sobie aż trzy książki. Pochodzą one z różnych źródeł, najczęściej z wyprzedających się bibliotek. Nie ma dnia, żebyśmy nie mieli dostawy nowy książek, a przez tyle lat funkcjonowania restauracji, myślę, że znaleźliśmy dom dla około 2,5 miliona pozycji – mówi aktualny właściciel restauracji Traveler.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czy jakaś restauracja w Polsce mogłaby wpaść na podobny pomysł? Myślimy, że wszyscy miłośnicy literatury byliby zachwyceni!

Szyld z napisem Traveler Food and Books Stoliki w restauracji i półki z ksiązkami free books traveler restaurant connecticut 10 Restauracja, która do każdego posiłku daje klientowi książkę W oddali widać budynek restauracji z żółtym dachem Jedzenie na talerzu free books traveler restaurant connecticut 3 1 Restauracja, która do każdego posiłku daje klientowi książkę

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News