RENT – musical, który zmienił Broadway

RENT jest doniosłym wołaniem o prawo do miłości dla każdego kto jej pragnie. Bez względu na to kim się jest, ile się ma i co się może. Musical pokazuje współczesną historię młodych ludzi, którzy walczą ze swym losem, którym nie powodzi się tak, jakby chcieli, których dotykają kolejne dramaty.

RENT z muzyką i librettem mistrza i geniusza tego gatunku – Jonathana Larsona uznawany jest dziś w świecie za jeden z najważniejszych musicali ostatniej dekady XX wieku. Powstał w USA w 1996 roku. Zdobył szturmem Broadway, otrzymując nie tylko Tony Awards za najlepszy musical ale również Nagrodę Pulitzera w kategorii dramatu. Jest zatem dziełem prawdziwie uznanym i docenionym. Sądzimy, że taki sam sukces jest mu pisany również przed polską widownią, zwłaszcza w czasie burzliwych dyskusji o złożonym kolorycie i szarości życia.

RENT to musical dla młodych i dla 'młodych duchem’, uwielbiających muzykę rockową i mocne wokale. Dla wszystkich, którzy utożsamiają się z bohaterami i dla tych, którzy nie do końca ich rozumieją, jednak po cichu im kibicują. Dla młodych, którzy jeszcze nie odnaleźli swojej drogi i dla dojrzałych, którzy w gąszczu obowiązków tęsknią za radosnym i beztroskim życiem. RENT to musical o wolności, tolerancji, ale przede wszystkim o potrzebie miłości do której każdy człowiek ma prawo.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Bohaterów łączy kontestacja stylu życia wielkomiejskiej społeczności i styl życia artystycznej bohemy. Młodzi ludzie walczą o zachowanie mieszkania, z którego są wyrzucani przez swojego dawnego kompana, który wzbogaca się, a następnie zamienia się w tyrana. Wielu z bywalców loftu zmaga się z wirusem HIV, z bezdomnością, zimnem i głodem. Jednak najbardziej dotkliwa jest dla nich obojętność otoczenia oraz niezaspokojony głód miłości. Mimo swojej trudnej sytuacji odkrywają, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość i przyjaźń

RENT w warszawskim Teatrze Rampa w tłumaczeniu Andrzeja Ozgi wyreżyseruje Jakub Szydłowski – wokalista i aktor związany z warszawskimi teatrami Roma, Komedia i Studio Buffo oraz Teatrem Polskim w Szczecinie i Teatrem Muzycznym w Gdyni. W Teatrze Roma wyreżyserował spektakl muzyczny ,,Proces” na podstawie powieści Franza Kafki, a także spektakl dla dzieci ,,Adonis ma gościa”, a w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku widowisko muzyczne „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej”.

Aranżacje i kierownictwo muzyczne: Tomasz Filipczak

Choreografia: Santiago Bello

WYSTĘPUJĄ:

MARK COHEN – Jakub Wocial
ROGER DAVIS – Rafał Drozd, Konrad Marszałek
MIMI MARQUEZ – Ewa Lachowicz, Kamila Boruta
TOM COLLINS – Łukasz Talik
ANGEL DUMOTT – Krzysztof Broda-Żurawski

RENT_03 v2

RENT_02 v2

RENT_07

RENT_06

RENT_05

 

 

Tekst | materiały prasowe

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News