Relacja z wycieczki po sekretnych zakamarkach stolicy: #WarsawCitySessions

Grupa ludzi pozująca do zdjęcia w ciemnym pomieszczeniu oświetlonym na zielono

W niedzielę 17 marca obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Jego znakiem rozpoznawczym jest zielony kolor, shamrock i doskonała zabawa. Irlandzka whiskey Jameson przygotowała z tej okazji eskapadę po sekretnych zakamarkach Warszawy!

Jameson Warsaw City Sessions to pierwsza w Polsce pilotażowa edycja, cyklu miejskich imprez, które marka organizuje na całym świecie w ramach obchodów narodowego święta Irlandii. Projekt wystartował w ubiegłym roku, a celebracja objęła równolegle dwa miasta, w zupełnie różnych częściach globu — Seulu oraz Toronto. W tym roku było głośno w trzech kolejnych punktach na mapie świata – Bangkoku, Berlinie i… Warszawie!

Idea przyświecająca Jameson Warsaw City Sessions jest prosta, ale potężna. Chodzi o dostarczenie niepowtarzalnych emocji i atrakcji, o których uczestnicy wydarzenia nigdy nie zapomną. W jaki sposób? Pokazując to, co w danym mieście jest najbardziej ekscytujące i zaskakujące. Może to być dosłownie wszystko, co związane jest z miejskim folklorem. Od odkrywania ukrytych w kamienicach tajemniczych podwórek, przez doświadczenie offowej atmosfery schowanych w bramach małych knajpek, po uczestnictwo w tematycznych warsztatach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Grupa ludzi pozująca na tle Pałacu Kultury i Nauki Grupa ludzi stojąca przed busem

Warszawska edycja Jameson City Sessions odbyła się pod hasłem Poziomy Miasta. Nie bez powodu. W sobotę 16 marca razem z grupą inspirujących osób ze świata sztuki i kultury zostaliśmy zaproszeni do miejsc, o których istnieniu mało kto wie!

Zwiedzając niedostępne na co dzień miejsca w stolicy, mieliśmy okazję wspólnie odkrywać tajemnice Warszawy, oczywiście również w towarzystwie tradycyjnej, irlandzkiej whiskey Jameson. Jakie jest przesłanie tej akcji? Poznać świat marki i być otwartym na wszystko, co przynosi życie w tym wspaniałym mieście!

Jakie tajemnice Warszawy odkrył przed nami Jameson? Przystanków na trasie było kilka. Startując z placu Defilad, mieliśmy okazję podziwiać panoramę centrum miasta z dachu jednego z najwyższych wieżowców Warszawy.

Widok Warszawy z dachu wierzowcaChłopak robiący sobie selfie na dachu Grupa ludzi pozująca do zdjęcia

Następnie, przenieśliśmy się do miejsca uznawanego za symbol nocnego życia stolicy. Chodzi oczywiście o Pawilony, gdzie w ramach projektu wspólnymi siłami stworzyliśmy mural Warsaw City Sessions. Będzie go można podziwiać przez najbliższy miesiąc.

Ludzie malujący mural

Kolejną atrakcją były warsztaty koktajlowe w kamienicy Adama Bromke z 1912 roku, ukrytej za niepozorną bramą na Placu Unii Lubelskiej. Następnie, mieliśmy okazję degustować Jameson Caskmates podczas zwiedzania zabytkowego peronu Stacji Muzeum. Niecodziennym doświadczeniem był spacer po industrialnej przestrzeni podziemia stacji metra Plac Wilsona, do której wejście ukryte jest w wywiewie wentylacyjnym na rogu dwóch warszawskich ulic.

Dziewczyna przygotowująca drinka Grupa ludzi pozująca do zdjęcia w ciemnym pomieszczeniu oświetlonym na zielono Dziewczyna przygotowująca drinka

Zwieńczeniem wieczoru była wspólna kolacja w kultowej warszawskiej klubokawiarni Między Nami. Emocjom nie było końca. I o to właśnie w Warsaw City Sessions chodzi! Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o projekcie Warsaw City Session, wpadajcie tutaj.

Mężczyzna w czarnej bluzie z białą czapką HIRO
fot. Piotr Ziarkowski

DJ przy konsolecie Mężczyzna w białej czapce trzymający puszkę Jameson Dwóch mężczyzn patrzących w obiektyw Kobieta o ciemnej karnacji w czarnej kurtce z piersiówką Jameson Dziewczyna pozująca z puszką Jameson

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News