Rebeka już jutro wpada do warszawskiego Nieba

Kobieta i mężczyzna ubrani w białe garnitury
Fot.: Arek Nowakowski

Poznański duet Rebeka to electro-popowy zastrzyk energii, który każdego postawi na nogi. Iwona i Bartosz już jutro odwiedzą warszawki klub, aby na niebiańskiej scenie zarazić was solidną porcją elektronicznych dźwięków płynących do waszych uszu prosto ze sceny.

Pod nazwą duetu Rebeka skrywają się Iwona Skwarek oraz Bartosz Szczęsny, którzy współpracują ze sobą już od sześciu lat i wychodzi im to wyśmienicie. Naprawdę nie ma co się dziwić, że ich singiel „Stars” ma na YouTubie ponad milion wyświetleń, bo połączenie kobiecego wokalu z muzyką elektroniczną zazwyczaj okazuje się świetnym pomysłem. W ich przypadku nie mogło być inaczej i dzięki temu zaczęło być o nich naprawdę głośno, a polskie portale muzyczne popadły w zachwyt wróżąc im wielką karierę. Zresztą nie tylko Polacy zwrócili uwagę na poznański duet. Zainteresowała się nimi także zagranica.

Między innymi label Discotexas, w którym wydali wcześniej wspomniany singiel, a następnie związali się z polską wytwórnią Brennnessel Records, aby wypuścić w świat swój debiutancki album, który oprócz pochlebnych recenzji zdobył również tytuł Płyty Roku 2013. Oryginalne, charyzmatyczne brzmienie, intrygujące kompozycje oraz oryginalne teksty pozwoliły osiągnąć im sukces i pójść za ciosem. Ich najnowsza płyta „Davos” to w dalszym ciągu muzyka elektroniczna połączona z popem, która pod żadnym pozorem nie brzmi banalnie. Po raz kolejny duet Rebeka przenosi nas w świat złożonych melodii, które podrasowane lekkim kobiecym wokalem ukazują artystów jako niezwykle dojrzałych twórców świadomych, w którą stronę chcą zmierzać i kogo swoimi kompozycjami chcą kupić.


Na koncert Rebeki powinien zwrócić uwagę każdy fan electro-popu i synthpopu. Obok tej dwójki nie można przejść obojętnie, szczególnie jeśli zamierza na żywo zaprezentować materiał z najnowszej płyty i wzbogacić go o starsze produkcje. Dzisiejsza impreza, która odbędzie się w Niebie to powrót do przeszłości, ale jednocześnie podróż do miejsca nie z tej ziemi, wypełnionego spójnym elektronicznym brzmieniem.

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj.

Tekst: Olga Retko

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News