RE: RZESZÓW FESTIVAL PO RAZ DRUGI – ZNAMY NOWY TERMIN FESTIWALU I PIERWSZYCH ARTYSTÓW!

RE RZESZÓW FESTIVAL PO RAZ DRUGI – ZNAMY NOWY TERMIN FESTIWALU I PIERWSZYCH ARTYSTÓW!

To już pewne! Druga edycja RE: Rzeszów Festival odbędzie się w piątek i sobotę 28 i 29 lipca. Pierwszymi gwiazdami otwierającymi program festiwalu są Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love. Re:edycja festiwalu w miejscu bez zmian – zapraszamy wszystkich na piękne Bulwary nad Wisłokiem.

RE: Rzeszów Festival – o festiwalu

RE: RZESZÓW FESTIVAL PO RAZ DRUGI – ZNAMY NOWY TERMIN FESTIWALU I PIERWSZYCH ARTYSTÓW!

Dwudniowy festiwal zadebiutował w stolicy Podkarpacia w 2022 roku szturmem przebijając się przez zatłoczoną mapę festiwalową Polski. Dzięki kolejnej edycji ma szansę na dobre zapisać się w kalendarzu obowiązkowych letnich wydarzeń muzycznych.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pierwsza edycja RE: Rzeszów Festival spotkała się z gorącym przyjęciem. Podczas dwóch dni imprezy bawiło się aż 5,5 tys. festiwalowiczów. Zagrały takie gwiazdy jak m.in. Mrozu, Margaret, Brodka, Baranovski, Fisz Emade Tworzywo, Pezet, Natalia Przybysz, czy rodzimy rzeszowianin Arek Kłusowski.

Pierwsze ogłoszenia drugiej edycji

Pierwszymi ogłoszonymi artystkami i artystami drugiej edycji RE: Rzeszów Festival są Król, T.Love, Bedoes 2115, Sorry Boys, Rubens oraz Julia Wieniawa. Także i w tym roku RE: Rzeszów Festival otworzy swoje festiwalowe wrota na 2 dni – tym razem w piątek i sobotę, przenosząc się z terminem na 28 i 29 lipca. Na festiwalowej scenie usłyszymy 10 koncertów wspaniałych artystów i artystek reprezentujących różne style muzyczne. Nie zabraknie także pozamuzycznych atrakcji takich jak m.in. strefa dla dzieci i piknik kulinarny.

„Bardzo się cieszymy, że pierwsza edycja festiwalu spotkała się z tak wspaniałym odbiorem. Niesamowita energia występujących artystek i artystów, liczna wspaniała publiczność, która z wielkim entuzjazmem brała udział w wydarzeniu, masa atrakcji dla dzieci i rodzin sprawiły, że możemy mówić o sukcesie. W tym roku we współpracy z władzami Rzeszowa organizujemy drugą edycję. To wspaniałe, że możemy tworzyć festiwal, na którym zagoszczą tak różnorodni twórcy, reprezentujący rozmaite gatunki muzyczne od popu, poprzez rock, elektro aż po rap reprezentowany przez młodych raperów zdobywających szczyty popularności wśród młodej widowni na You Tube i Spotify.”

– mówią organizatorzy Re:Rzeszów Festival – Anna Pruszyńska, dyrektorka produkcji eventów oraz Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów z Agory, która jest organizatorem wydarzenia.

„RE: Rzeszów Festival to młoda impreza, więc idealnie oddaje charakter naszego miasta: pełnego młodości, świeżych pomysłów i chęci do działania. Nowoczesnego, dynamicznie rozwijającego się. Cieszę się, że kolejna edycja przed nami. To korzyść nie tylko dla miasta, ale też dla całego regionu. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Rzeszowa.”

 – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Re:Rzeszów Festival ma ambicje stać się flagowym festiwalem regionu i muzyczną wizytówką Podkarpacia. Nazwa festiwalu nie jest przypadkowa – RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami – RE to REcykling i REuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym jest właśnie festiwal: spędzaniu czasu razem, regenerującej atmosferze i odpoczynku i najlepszej jakości rozrywce.

O artystkach i artystach

Sorry Boys, Król, Bedoes 2115  oraz T.Love – to pierwsze gwiazdy, które otwierają program Re:Rzeszów Festival. A to dopiero początek – kolejne bohaterki i kolejni bohaterowie festiwalu będą ujawniane i ujawniani w następnych tygodniach.

SORRY BOYS

RE: RZESZÓW FESTIVAL PO RAZ DRUGI – ZNAMY NOWY TERMIN FESTIWALU I PIERWSZYCH ARTYSTÓW!

Początki zespołu Sorry Boys, który powstał w Warszawie w 2006  to tradycyjne rockowe piosenki. Ich debiutancka płyta „Hard working Classes” trafiła do słuchaczy i słuchaczek 4 lata później. Kolejny krążek, wydany w 2013 roku i zatytułowany „Vulcano” zdradził muzyczną rewolucję jaką przeszedł zespół – brzmienie stało się bardziej niejednoznaczne, a stricte rockowe melodie musiały ustąpić miejsca coraz bardziej zaznaczających swoją obecność instrumentom elektronicznym. Do tego głos, charyzma i sceniczne kreacje wokalistki zespołu – Beli Komoszyńskiej. To był ten moment w polskiej muzyce rozrywkowej, w którym zyskała ona bardzo wyrazisty zespół o osobliwym charakterze muzycznego pisma. Wydawnictwo zatytułowane „Roma” przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku – Muzyka Alternatywna” i przysporzyło nowych fanów i fanek.

Zespół, porównywany często z Florence and the Machine, ubarwił swoim kolorytem szeroko pojęty polski pop, a zakochani i zakochane w wokalnej ekstrawagancji Bjórk oraz Tori Amos mogli rozsmakowywać się w piosenkowych uniesieniach Beli Komoszyńskiej. Ubiegły rok przyniósł piąty w dyskografii album zespołu „Renesans”.

KRÓL

RE: RZESZÓW FESTIVAL PO RAZ DRUGI – ZNAMY NOWY TERMIN FESTIWALU I PIERWSZYCH ARTYSTÓW!

Błażej Król znany na scenie jako Król dał się poznać światu za sprawą założonego w 2001 roku zespołu Kawałek Kulki. Od razu sygnalizując jakie muzyczne rejony będą w kręgu jego zainteresowań: gitarowe melodie zgrabnie łączyły się z wpływami muzyki elektronicznej. Elektronika została jeszcze bardziej podrasowana w drugim jego muzycznym projekcie jakim był duet z Maurycym Górskim czyli UL/KR. To spotkanie elektroniki z muzyka gitarowa było wydarzeniem na rodzimym rynku muzycznym, a piosenki „z bulgoczących bagien” jak mówili o swojej debiutanckiej płycie sami muzycy, zostały wyróżnione przez „Gazetę Wyborczą” tytułem najlepszej płyty roku.

Odbiciem stylistycznych poszukiwań Błażeja Króla są wydawane od 2014 płyty sygnowane już tylko jego nazwiskiem. Do tej pory artysta wydał sześć solowych płyt: „Nielot” (2014), „Wij” (2015), „Przez sen” (2016), „Przewijanie na podglądzie” (2018), „Nieumiarkowania” (2019) oraz „Dziękuję” (2021). W 2019 roku otrzymał prestiżowy Paszport Polityki za „Dar zamykania osobistych emocji w piosenkach o atrakcyjnej, zwięzłej i melodyjnej formie. Za wyobraźnię, wierność autorskiej wizji i umiejętność przekonania do niej słuchaczy”. Rok później został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Autor Roku. W 2023 roku światło dziennie ujrzał siódmy w dorobku artysty album studyjny „W każdym (polskim) domu”.

BEDOES 2115

RE: RZESZÓW FESTIVAL PO RAZ DRUGI – ZNAMY NOWY TERMIN FESTIWALU I PIERWSZYCH ARTYSTÓW!

Za artystycznym pseudonimem Bedoes 2115 stoi Borys Przybylski. Ubiegły rok zdecydowanie należał do niego – muzyk znalazł się w pierwszej dziesiątce najczęściej słuchanych artystów i artystek w polskiej wersji streamingowego serwisu Spotify w ostatniej dekadzie, a jego piosenka „Bedoesiara” na You Tube ma już ponad 13 milionów odsłon i liczba tychże nieprzerwanie rośnie. O samym autorze tego sukcesu było już głośno zaraz po wydaniu w 2019 roku debiutanckiej płyty „Aby śmierć miała znaczenie”.

Gdy wielu raperów pisze piosenki głównie o furach, laskach i kasie, Bedoes mając świadomość, że po rap sięgają często bardzo młodzi odbiorcy i odbiorczynie z problemami, którzy potrzebują pomocy, postanowił uczyć ich tolerancji, a nie nienawiści czy przemocy. Mając świadomość swoich młodzieńczych błędów, śpiewa o tym co ważne i przekierowuje zwracające się do niego po radę dzieciaki do telefonu zaufania. Otwarcie śpiewa o swojej wierze w Boga. Wychowywany przez kobiety mówi o sobie, że ma kobiecą wrażliwość i perspektywę. Raper w 2022 roku powołał do życia własną wytwórnię 2115.

T.LOVE

RE: RZESZÓW FESTIVAL PO RAZ DRUGI – ZNAMY NOWY TERMIN FESTIWALU I PIERWSZYCH ARTYSTÓW!

Swój pierwszy koncert zagrali w 1982 roku na studniówce częstochowskiego IV LO. Zadebiutowali jako Teenage Love Alternative. W ich repertuarze pojawiły się wówczas tylko cztery piosenki, a oni korzystali ze sprzętu weselnego zespołu wynajętego do przygrywania na tej imprezie. Praktycznie zerowe umiejętności gry na instrumentach Muniek Staszczyk zgrabnie ujął w stwierdzeniu, że „Byliśmy załogą dźwiękowych anarchistów”. Co wcale nie stanowiło przeszkody, by zespół wystąpił rok później po raz pierwszy na festiwalu w Jarocinie. W zakwalifikowaniu się do udziału w tej prestiżowej imprezie pomogła sztuczka z użyciem kamery pogłosowej w nagraniach wysłanej na eliminacje taśmy demo. Instrumentalne niedociągnięcia muzyków  zyskały w ten sposób „artystyczną głębię”, na którą dali się nabrać organizatorzy festiwalu.

Dziś po ponad 40 latach zespół T.Love to absolutna ikona polskiej muzyki rozrywkowej, by nie powiedzieć zespół kultowy, bez którego nie można wyobrazić sobie rodzimego rynku muzycznego. Ich piosenki nieprzerwanie rozbrzmiewają w stacjach radiowych łącząc pokolenia stanu wojennego z milenialsami. Nabrzmiałe od technologicznych i produkcyjnych bajerów współczesne produkcje niejednokrotnie muszą ustąpić miejsca tym autorstwa T.Love, które za sprawa niesamowitego obrotu historii, tak jak 40 lat temu tak również i teraz pojawiają się na balach studniówkowych, hucznie słowo po słowie wyśpiewywane przez przyszłych maturzystów i maturzystki.

RE: Rzeszów Festival – data, miejsce, bilety

RE: RZESZÓW FESTIWAL – 2 DNI RE:LAKSU

28 – 29 lipca 2022 r. (piątek i sobota)
Bulwary nad Wisłokiem

RE: RZESZÓW FESTIVAL PO RAZ DRUGI – ZNAMY NOWY TERMIN FESTIWALU I PIERWSZYCH ARTYSTÓW!

Start sprzedaży FAN TICKET – 2-dniowych karnetów w promocyjnej cenie 139 złotych startuje w piątek, 21 kwietnia, godz. 12.00 i potrwa do 5 maja lub do wyczerpania puli. Karnety można kupić na eBilet.pl, Going i Empik Bilety, Biletomat.pl, kicket.com Sprzedaż regularna startuje 6 maja br.

Organizatorzy: Agora S.A., Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor strategiczny: Perła Browary Lubelskie

Zobacz też: „Don’t Rain on Our Parade – PARADA” w reżyserii Niny Krawczak i Misi Joachim

„Don’t Rain on Our Parade – PARADA” w reżyserii Niny Krawczak i Misi Joachim

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News