Razorlight w Wawie

21 czerwca odbędzie się 19. edycja największego ogólnodostępnego, plenerowego wydarzenia w Warszawie – Wianków nad Wisłą. Oprócz dziennych atrakcji związanych z Piknikiem  Świętojańskim, zwolenników koncertów na żywo ucieszą występy zespołów Hey, Dżem, Łąki Łan oraz brytyjskiego zespołu Razorlight!

razorlight_promo (16)

Pochodzący z Londynu Razorlight to jasno święcąca gwiazda gitarowego indie-rocka. Zespół powraca do Polski w dziesiąta rocznicę swojego debiutanckiego krążka „Up All Night”, który został wydany 28 czerwca 2004 roku. Album ten w błyskawicznym tempie przyniósł im sławę i miano najlepszego nowego zespołu Wielkiej Brytanii. Grupa szybko ruszyła w trasę promocyjną i w 2005 roku otwierała już koncerty takich gwiazd jak Queen (z Paulem Rodgersem) i Oasis.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Do tej pory zespół nagrał jeszcze dwa albumy “Razorlight” oraz „Slipway Fires”. Z albumu „Razorlight” pochodzi m.in. singiel „In the Morning”, który dotarł do 3. pozycji na UK Singles Chart, „Somewhere Else” zajął miejsce 2., a „America” dotarła na sam szczyt notowania. Zespół otrzymał również dwie nominacje do Brit Awards w kategorii Best British Band i Best Song za piosenkę „America”. Album „Razorlight” przyniósł grupie także nominacje do NME w kategorii Best Album i Best British Band.

Razorlight  gościł w Polsce min. w 2009 roku, przy okazji Orange Warsaw Festival.
W tym roku przybywają w odświeżonym składzie  i  po koncertowej przerwie jaką wokalista spożytkował na promowanie swojego solowego albumu „Borrell 1” oraz projektu Johnny Borrell & Zazou.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News