muzyka

Ralph Kaminski nagrał singiel promujący film “Moje wspaniałe życie”

Jeden z najbardziej charakterystycznych artystów na polskiej scenie muzycznej stworzył cover popularnego utworu z lat 70. Pięć minut łez pojawi się w najnowszym filmie Łukasza Grzegorzka, opowiadającym historię Jo, kobiety prowadzącej podwójne życie.  

Utwór oryginalnie wykonywany jest przez Halinę Żytkowiak, znaną z kariery solowej, a także z zespołów Tarpany, Amazonki i Trubadurzy. Pięć minut łez pochodzi z jej solowej płyty Jestem tylko dziewczyną, wydanej w 1978 roku. Jesteście ciekawi, co przygotował Ralph Kaminski? Posłuchajcie jego wersji hitu sprzed lat! Utwór jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych, a teledysk został opublikowany na kanale wytwórni FONOBO Label, na co dzień współpracującej z Ralphem.  

Moje wspaniałe życie – o czym jest ten film?

To komedia obyczajowa, w której główną bohaterką jest Joanna (Agata Buzek). Świetnie odnajduje się w różnych rolach, jest troskliwą córką, wyluzowaną mamą, lubianą nauczycielką i świetną żoną. Problem tkwi w tym, że Jo w żadnej z tych ról nie czuje się sobą, co skutkuje prowadzeniem podwójnego życia i skrywaniem wielkiej tajemnicy. Czy życie Joanny jest wspaniałe? Może. Ale czy to na pewno jej życie? Przekonacie się o tym już 29 października 2021, gdy Moje wspaniałe życie trafi do kin. 

Agacie Buzek towarzyszyć będą Jacek Braciak oraz Adam Woronowicz. Jak obiecują twórcy, będziecie trzymać kciuki za każdą postać przez nich graną. Muzykę do filmu skomponował Piotr Emade Waglewski, a na ekranie pojawi się legendarny czeski bard, Jaromir Nohavica. Za produkcję odpowiada Natalia Grzegorzek z Koskino. 

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Miasto Wrocław i Dolny Śląsk poprzez Dolnośląski Konkurs Filmowy oraz program MEDIA Kreatywnej Europy. Koproducentem jest Dolnośląskie Centrum Filmowe, a rodzinne miasto reżysera, czyli Gmina Nysa, wspiera film jako partner.  

Występują: Agata Buzek, Małgorzata Zajączkowska, Jacek Braciak, Adam Woronowicz, Adam Woronowicz, Wiktoria Wolańska
Reżyseria: Łukasz Grzegorzek
Scenariusz: Łukasz Grzegorzek
Gatunek: Komedia obyczajowa

Zobacz też: Filmy idealne na lato

Tekst: Aleksandra Oleksiuk

Komentarze
Rate this post
Aleksandra Oleksiuk

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago