Rajza po Kato

Katowice to miejsce, w którym jak w żadnym innym polskim mieście, bogata tradycja i silna tożsamość przenikają się z otwartością na to, co nowe. W niezwykłą podróż będzie można się wybrać już niedługo w dniach 26-27 kwietnia.

rajza-po-kato-katowice-2014-04-07-530x751

Celem
 projektu 
„Rajza 
po 
Kato” 
jest 
organizacja
 serii
 wystaw
 i 
wydarzeń
 zgłębiających
 współczesną tożsamość 
Katowic, 
jako 
miejsca  
  o
 niezwykłej 
historii, 
oryginalnej
 tożsamości,
 dynamicznego, zamieszkanego 
przez 
dynamicznych
 ludzi, 
którzy 
świadomie 
współtworzą 
aktualne
 oblicze
 miasta. Końcowym 
efektem
 projektu 
będzie 
Przewodnik
 –
 wydawnictwo 
książkowe, 
które 
ma
 być
 publikacją pokazującą 
Katowice 
w
 sposób
 przekrojowy,
 różnorodny,

 a 
zarazem
 ciekawy i 
przełamujący 
schemat myślenia 
o 
tym
 mieście.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Do „Rajzy po Kato” zaproszeni zostali uznani artyści: fotografowie, streetartowcy, projektanci i designerzy oraz znawcy historii Katowic, aktywiści, jak i sami mieszkańcy. Od wiosny 2014 roku do jesieni 2015 roku będą prowadzili warsztaty, spotkania, cykle plenerowych wystaw, czy akcji miejskich. Ich rolą będzie stworzenie nowej wizualnej mapy Katowic, odświeżenie wizerunku miasta i ożywienie twórczej aktywności jego mieszkańców. Efektem 2-letniego przedsięwzięcia, będzie przewodnik.

Ikony architektury, lokalne zwyczaje, typowa śląska kuchnia czy miejsca symboliczne zostaną zestawione z nowymi miejskimi aktywnościami i wydarzeniami. O swojej relacji z miastem opowiedzą ludzie zaangażowani w tworzenie jego nowego wizerunku. Przewodnik łączyć będzie prostą formę z atrakcyjną szatą graficzną. W zamyśle autorów ma być nie tylko zbiorem ciekawostek, ale przede wszystkim pomocą przy poznaniu miasta, źródłem dobrych wskazówek gdzie i co robić.

Kolejne etapy pracy nad publikacją będą wieńczone nowymi odsłonami wystawy, będącej wyborem najciekawszych materiałów zgromadzonych podczas pracy nad projektem. Począwszy od kwietnia 2014 roku, ogrodzenie inwestycji „Supersam” będzie cyklicznie uzupełniane o kolejny fragment naszej opowieści o dzisiejszych Katowicach. Finał i premierę publikacji zaplanowano na jesień 2015 roku – kiedy zakończone zostaną prace nad nowym „Supersamem”.

Mecenasami i organizatorami przedsięwzięcia są „Supersam” oraz Griffin Art Space – instytucja powołana przez Griffin Group, aby wspierać i promować sztukę. Założeniem Griffin Art Space jest ożywianie życia artystycznego i promowanie współpracy biznesu z kulturą. Głównym sposobem działania jest mecenat nad najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi oraz działalnością wyróżniających się instytucji kultury. Koncepcją i organizacją przedsięwzięcia zajęła się Fundacja Sztuk Wizualnych.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News