Rajza po Kato

„Rajza po Kato” ujawniła swój pierwszy rozdział w wystawowej formie.

 rajzapokato_inauguracja 1

Na parkanie przy ulicy Piotra Skargi 6 pojawiła się pierwsza odsłona wystawy (około 24 m.b.), na której w subiektywny sposób pokazana została historia miasta. Pierwsze wydarzenie w kalendarium organizatorzy datują na 1846 kiedy to w mieście pojawiła się kolej, a ostatnie w 2009 – kiedy Katowice stanęły do walki o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Opisom towarzyszą intrygujące ilustracje Ewy Kucharskiej, w których łączy charakterystyczne elementy architektoniczne miasta z autorskim charakterem swoich projektów. Historia Katowic pokazana w „Rajzie po Kato” to subiektywny zestaw wydarzeń, które nie jest wyczerpującym kompendium wiedzy o mieście, ale pokazuje w jaki sposób miasto nabierało swojego charakteru.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


 rajzapokato_inauguracja_Baasch

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych uczestnicy wernisażu mogli posłuchać utworów w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej przy KWK „Wieczorek”. Następnie organizatorzy zaprosili wszystkich na koncert zespołu Baasch, który miał miejsce w oknie KATO na Mariackiej 13. W niedzielne popołudnie w Rondzie Sztuki odbyły się warsztaty „Miasto – kolaż” z Anną Syską z Napraw Sobie Miasto.

Na wszystkie wydarzenia w ramach „Rajzy po Kato” obowiązuje wstęp wolny.

 

Kolejna odsłona projektu, poświęcona architekturze, planowana jest na 1-3 sierpnia 2014 jako impreza towarzysząca Off Festivalowi.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News