Raj dla miłośników tatuażu. Powody, dla których warto się wybrać na Poznań Tattoo Konwent

Dziewczyna z kwiatami we włosach tatuująca drugą

Wszyscy entuzjaści sztuki tatuażu, łączcie się! Już po raz czwarty, do stolicy Wielkopolski zapita Międzynarodowy Festiwal Tatuażu — Tattoo Konwent. A razem z nim blisko 500 tatuatorów i mnóstwo atrakcji!

Poznań Tattoo Konwent odbędzie się już 6 i 7 kwietnia 2019 w hali numer 3 Międzynardowych Targów Poznańskich. Wśród zgromadzonych tatuatorów będzie można spotkać nie tylko przedstawicieli lokalnej branży, ale także artystów z różnych zakątków Polski i Europy. Ale to oczywiście nie wszystko!

Tattoo Konwent to w sumie aż 27 edycji festiwalu. Organizatorzy nie spoczywają jednak na laurach, wciąż rozwijając koncepcję tego wyjątkowego wydarzenia. Hasłem przewodnim tegorocznego Konwentu jest: Tattoo Konwent — inne wymiary sztuki.

Od wielu lat rozbudowana formuła Tattoo Konwentu pokazuje z jak wieloma, często nieoczywistymi obszarami sztuki łączy się tatuaż. Muzyka, performans, moda, design, szeroko rozumiane sztuki wizualne, w tym również audiowizualne to dopiero początek listy… Patrzymy w przyszłość… Jako cykl konwentów tatuażu z największą w Polsce liczbą zorganizowanych edycji na koncie przyczyniamy się i jednocześnie jesteśmy obserwatorami ewolucji zjawiska, jakim jest tatuaż. Myślę tu zarówno o zmianach w jego postrzeganiu, jego funkcji, indywidualnym znaczeniu, ikonografii, jak i technologii oraz mediach wykorzystywanych przez artystów w procesie tworzenia wzoru czy w trakcie poszukiwań inspiracji. Lubimy zmiany. Potrzebujemy ich! Lubimy, gdy się dzieje. Rocznie pod naszym szyldem odbywają się aż 4 konwenty. To popycha nas do ciągłego rozwoju, stawiania sobie wyzwań i wybiegania w przyszłość. Staramy się być zawsze o krok do przodu. W myśl nowego hasła przewodniego „Tattoo Konwent — inne wymiary sztuki” mamy nadzieję, że nasze konwenty będą zaskakiwać i wspierać rozwój tatuażu — mówi Michał Nowakowski, współorganizator Tattoo Konwent.

Zanim przejdziemy do powodów, dla których warto się wybrać na Poznań Tattoo Konwent, kilka informacji natury technicznej. Bilety na Poznań Tattoo Konwet są dostepnę tutaj. Wejściówki sprzedawane są również bezpośrednio na platformie Going. Aby być na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami, warto śledzić także wydarzenie na Facebooku.

Zobacz również:
Jak będziesz wyglądał z tym tatuażem, gdy będziesz już stary?
Tribal. Kiedyś symbol obciachu, dziś symbol hardkoru?
Seniorzy udowadniają, że tatuaże „w tym wieku” to nie problem

A teraz… powody, dla których nie można pominąć tego wydarzenia!

1. Poznacie tatuaże od A do Z!

Tattoo Konwent to okazja, aby zaobserwować proces powstawania tatuażu od A do Z, czyli od momentu projektowania go na kartce papieru, po ostatnie prace wykończeniowe na ciele. Tatuaż to sztuka, wymagająca wielkiego talentu, tatuator to artysta! Tattoo Konwent to zaś największa galeria chodzących dzieł sztuki.

2. Szukacie tego jedynego…artysty?

Na Poznań Tattoo Konwent spotkacie blisko 500 artystów, tatuujących w niemal każdym stylu – od ignoranta po realizm. To najszybszy sposób na znalezienie tatuatora tworzącego w preferowanej przez nas estetyce – porównanie różnych prac i krótką rozmowę z artystą.

3. Kto jest najlepszy w branży?

Głównym elementem konwencji są konkursy na najlepsze tatuaże. Tym razem Jury oceni prace w 10 kategoriach i nagrodzi najzdolniejszych tatuatorów. Modele zaprezentują wystawiane prace na scenie głównej – to doskonały sposób na znalezienie tatuażowej inspiracji.

4. A może… randka w ciemno z tatuażem?

Tatuatorzy prowadzą zapisy przed konwencją, ale wielu z nich przyjeżdża na Tattoo Konwent także z wolnymi terminami. Można więc usiąść i oddać się w ich ręce spontanicznie lub skontaktować się z nimi dużo wcześniej. W trakcie imprezy odbędzie się także Dziarka w ciemno, w trakcie której tatuatorzy ukryci za specjalną kotarą wykonają wzory o nieznanej dla tatuowanego tematyce.

5. Poznacie inne wymiary sztuki

Inne wymiary sztuki to nowe hasło przewodnie konwentu. W ramach poznańskiej edycji premierowo organizatorzy Tattoo Konwent zaprezentują spektakularny, autorski 3D mapping – INK3D – obrazujący dzieje tatuażu. Multimedialny pokaz INK3D jest efektem współpracy TK z Tomaszem Gawrońskim – założycielem Tving Stage Design oraz scenarzystką Agą Szuścik. Zobaczycie również pokazy alternatywnych performerów (fireshow w wykonaniu Mike’a Garcia oraz The Death Do Us Part Danger Show – pokaz rzucania nożami i połykania mieczy).

6. Sztuka w klasycznym wydaniu

W przestrzeniach MTP odnajdziecie wystawy sztuki w bardziej klasycznej odsłonie – rzeźby, obrazy, fotografie, oldschoolowe eksponaty motoryzacyjne. W ramach wystawy Sztuka i tatuaż zobaczyć będzie można obrazy autorstwa dwóch tatuażystów: Juliena Thibersa z Francji i Tomasza Błaszczaka z Irlandii.

7. Koncert zespołu Bokka i relaks przy muzyce DJów

W sobotni wieczór w MTP scenę przejmie alternatywny zespół Bokka. W ciągu dnia w tle pobrzmiewać będzie muzyka serwowana przez Djkę SAYURI. W strefie chill zagrają Lux Familiar i Przybysz. Pierwszy dzień Poznań Tattoo Konwent zwieńczy afterparty, które odbędzie się na klimatycznym dziedzińcu kompleksu Młyńska12.

Wydarzenia na Facebooku:
Koncert Bokka
Afterparty

8. Mustache Yard Sale

W ramach Tattoo Konwent odbędzie się Mustache Yard Sale vol. 31 – cykliczne targi mody. Na miejscu spotkacie aż 50 wystawców oferujących modne ubrania i akcesoria.

9. Nie tylko zabawa, ale też nauka!

W programie imprezy przewidziano również seminaria dla początkujących tatuażystów. Ich tematem będzie tatuaż kolorowy i czarno-szary. Warsztaty są dodatkowo płatne i objęte dodatkową opłatą.

Rate this post