Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie

Najnowsza rozgłośnia radiowa rozpoczęła nadawanie. Radio Nowy Świat zrzesza byłych dziennikarzy radiowej „Trójki”, którzy pożegnali się z państwową stacją. Wraz z kolegami po fachu i przy wsparciu wiernych słuchaczy stworzyli zupełnie nową stację.

All You Need Is Love to pierwsza piosenka jaką mogliśmy usłyszeć na antenie Radia Nowy Świat. Utwór symboliczny, zważywszy na okoliczności powstania najnowszej rozgłośni. Jej założycielami są bowiem byli dziennikarze Programu III Polskiego Radia, którzy w atmosferze skandali pożegnali się z państwową stacją. Postanowili jednak nie opuszczać wiernych słuchaczy, którzy również pokazali jak wiele znaczą dla nich audycje takich ikon polskiego radia jak Wojciech Mann czy Marcin Kydryński.

W drugiej połowie kwietnia ruszyła zbiórka której celem było zebranie funduszy na nową stację. Z zakładanych 250 tys., już teraz na rzecz Radia Nowy Świat darczyńcy przekazali prawie 2 mln zł. Zaś co miesiąc patroni będą wpłacali niespełna 700 tys. zł. Tak natychmiastowa i jakże hojna reakcja społeczeństwa jest dowodem na to jak wiernych słuchaczy mają założyciele Radia Nowy Świat, ale również ukazuje jak ogromny był popyt na tego typu stację.

Dzięki wsparciu darczyńców Radio Nowy Świat zaczęło nadawanie. Możecie słuchać go nie tylko w internecie pod linkiem, który znajdziecie poniżej, ale również w aplikacjach na Androida i iOS. Znamy również pełną ramówkę programów, którą możecie zobaczyć tutaj.

To nie jest stara Trójka. To nie jest nowa Trójka. To jest Radio Nowy Świat. Powiedział na antenie Wojciech Mann. My natomiast, wciąż z łezką w oku za Programem III, cieszymy się z powstania radia z najlepszymi wzorcami dziennikarstwa.

Zapraszamy do słuchania tutaj.

Czytaj również: Andrzej Trzaskowski. Muzyka łagodzi obyczaje.

Tekst: Wiktor Knowski

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago