Radio Azja transmituje

Be-Being2

 

Inspiracją do stworzenia Radia Azja był sukces zeszłorocznego koncertu koreańskiej grupy UhUhBoo Project. Zespół, znany ze współpracy z Piną Bausch czy reżyserem Park Chan-wookiem, wystąpił po raz pierwszy w Polsce, prezentując niezwykły, oryginalny spektakl, składający się z hipnotycznego, ekscentrycznego tańca, niekonwencjonalnych wokaliz oraz emocjonalnego przekazu. 

Projekt zapoczątkuje już 20 października koncert Be-Being, zespołu stworzonego przez basistę UhUhBoo – Janga Young-gyu. Będzie to przepełnione buddyjską filozofią widowisko, składające się z połączenia koreańskiej muzyki tradycyjnej, buddyjskiego tańca i mantr z kanonami sztuki współczesnej. Muzyka grana na żywo przeplata się z elektroniką, a dźwiękom towarzyszą wszechobecne, absorbujące wizualizacje.

W skład grupy wchodzą najznamienitsi koreańscy muzycy: kompozytor Jang Young-gyu (znany już polskiej publiczności jako basista UhUhBoo Project) oraz wirtuozi tradycyjnych instrumentów koreańskich: Park Soon-a, Na Won-il, Chun Ji-yoon, Shin Won-young, a także Lee Seung-hee – mistrzyni koreańskiej opery pansori. Współtwórcą projektu i jednym z wykonawców jest Jeong Gak, młody mnich buddyjski.

Spektakl jest próbą zrozumienia buddyjskiej filozofii uosabianej przez sztukę, a także reinterpretacją tożsamej muzyki i tańca z perspektywy sztuki współczesnej. Tytuł Li&Sa odnosi się do pojęć Do-Li (rozum) oraz Sa-Sang (zjawisko), będących dwoma różnymi, a zarazem uzupełniającymi się, aspektami filozofii buddyjskiej. 

Zespół Be-Being znany jest ze współpracy m.in. z Park Chan-wookiem. Uroczysty pokaz filmu „Słodko, gorzko, Seul”, z udziałem artystów, odbędzie się w kinie Luna 19 października o godzinie 19. Wstęp wolny.

Bilety na koncert: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy) dostępne są na stronach  piecsmakow.pl,eBilet.pl oraz w sieci salonów Empik i kasie TR Warszawa, 

posiadacze karnetów na Festiwal Filmowy Pięć Smaków mogą nabyć bilety na koncerty z 50% zniżką na stronie www.piecsmakow.pl.

 

https://www.youtube.com/watch?v=CUOTy0t6W3o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny gość Radia Azja to Hiromichi Sakamoto, artysta wszechstronny, performer, instrumentalista i kompozytor, który podczas swoich koncertów gra na pile i wiolonczeli, w niekonwencjonalny sposób używa głosu, a także szlifierek, wiertarek oraz innych, teoretycznie niezwiązanych ze sceną i muzyką, przedmiotów, wystąpi w TR 27 listopada.

Dawanggang1

 

Ostatnią odsłoną tegorocznego Radia Azja, 8 grudnia będzie koncert DaWangGang. Zespół sięga po muzykę dawnych Chin, tradycyjne pieśni z Azji Centralnej, muzykę religijną, a także współczesnego rocka. Balansując na pograniczu piosenki autorskiej, azjatyckiego, wieloetnicznego folkloru, pekińskiej opery i współczesnych trendów, buduje wyjątkowy związek tradycji z teraźniejszością.

 

sakamoto_7

 

 

(na podstawie materiałów prasowych)

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News